Bezlitosny ranking dziennikarzy

Jedenastka najgorszych letnich transferów Premier League – bezlitosny ranking

Angielska Premier League to jedna z najpopularniejszych i najsilniejszych lig piłkarskich na świecie. W parze z poziomem sportowym idą ogromne pieniądze – wystarczy powiedzieć, że angielskie kluby w letnim okienku transferowym wydały około 1,5 miliarda euro. Niektórzy gracze stali się realnymi wzmocnieniami swoich klubów i świetnie prezentują się w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii. Jednym z ciekawszych transferów okazał się chociażby Sebastien Haller, który w barwach West Hamu zaliczył już 4 trafienia. Dziennikarze w Anglii pokusili się jednak o stworzenie listy zawodników nietrafionych, którzy źle weszli w sezon i nie udowodnili jeszcze swojej wartości.

yotube.com

Przed wskazaniem zawodników warto powiedzieć, że ich łączna wartość na rynku wyniosła aż 330 milionów euro (część z nich jest na wypożyczeniu lub zmieniała klub bez opłaty). Oto najgorsza jedenastka złożona z letnich transferów Premier League według angielskich mediów:

Transferowe niewypały

Nicolas Pepe – Arsenal – 80 mln euro
Joao Cancelo –  Manchester City – 65 mln euro
Christian Pulisić – Chelsea – 65 mln euro
Joelinton – Newcastle United – 44 mln euro
Alex Iwobi – Everton – 30,4 mln euro
Pablo Fornals – West Ham United – 28 mln euro
Che Adams – Southampton – 16,7 mln euro
Craig Dawson – Watford – 6 mln euro
Roberto – West Ham United – wolny transfer
Danny Drinkwater – Burnley – wypożyczenie
Jesus Vallejo – Wolverhampton – wypożyczenie

Czy wymienieni zawodnicy powrócą do swojej optymalnej dyspozycji? Sezon rozpoczął się stosunkowo niedawno i jest szansa, że odzyskają oni swoją najlepsza formę. 


2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO