O, Holender!

Od 2020 roku nie pojedziesz już do Holandii. Dlaczego?

Od 2020 roku nie pojedziesz już do Holandii. Dlaczego? Bo rząd zdecydował, że Holandia zmieni swoją nazwę. Zdecydowanie chcieliby odejść od przekonania, że kraj to tylko Dzielnica Czerwonych Latarni, a także Rotterdam i Amsterdam, jak i luźniejsze podejście do narkotyków. Właśnie dlatego postanowiono, że czas zmienić nazwę tego pięknego kraju na… Niderlandy. Nie jest to przypadkowa nazwa – funkcjonuje od XVII wieku, a wewnątrz kraju większość z nich posługuje się już nazwą „Niderlandy”.

thisgirlabroad.com

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii przekazało, że uchwała została przegłosowana przez rząd, a także przez m.in. Holenderską Radę Turystyki czy przedstawicieli sektora prywatnego.

Skąd więc wzięła im się Holandia?

Wywodzi się od nazwy jednej z części geograficznej państwa – to, jak mówią, spore uproszczenie. Nie wszyscy czują się z tym w porządku, ponieważ twierdzą, że ten kraj to coś więcej, niż tylko ten jeden region. I władze postanowiły coś z tym zrobić. Jak mówiliśmy – chcą odejść od przekonania, że tutaj to tylko seks i marihuana. To również piękne wiatraki, tulipany, a także wiele ciekawych miejsc i pięknych widoków.

Co o tym sądzicie?Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO