Jest na to duża szansa!

„Wielka” - powstanie 2. sezon? Elle Fanning komentuje

W tym roku swoją premierę na platformie HBO GO miał serial „Wielka”. Jest to satyryczna i częściowo fikcyjna opowieść o carycy Katarzynie oraz jej zaaranżowanym małżeństwie z carem Piotrem. Dziesięcioodcinkowy serial od razu zebrał wiele świetnych recenzji. Chociaż początkowo zapowiadano, że produkcja skończy się na pierwszym sezonie, powstały pewne podejrzenia, że być może jednak twórcy zdecydują się na nakręcenie kontynuacji. Wynika to zarówno z otwartego zakończenia przedstawionej w serialu historii, a także z ogromnej popularności „Wielkiej”.

"Wielka"/Materiały prasowe

W rolę carycy Katarzyny wcieliła się Elle Fanning, a jej małżonka Piotra zagrał Nicholas Hoult. Scenariusz do „Wielkiej” napisał Tony McNamara, który tworzył między innymi historię do „Faworyty”.

Powstanie drugi sezon?

Jeszcze w 2019 roku producentka serialu Marian Macgowan zapowiadała, że „Wielka” może mieć więcej niż jeden sezon. Zdradziła wówczas, że w planach jest nakręcenie sześciu sezonów produkcji. Z kolei niedawno Elle Fanning udzieliła wywiadu dla Entertainment Weekly, w którym odpowiadała między innymi na pytanie, czy powstanie kontynuacja serialu. Aktorka zdradziła, że twórcy nie wykluczają takiej możliwości:

Jest taka możliwość, serial jest otwarty na 2. sezon. Nie możemy tego powiedzieć, nie wiemy tego, ale wiem, że Tony zdecydowanie myślał o więcej niż jednym sezonie. On ma więcej historii.

Gwiazda przyznała również, że nie wiedziała, jak się skończy serial. Okazuje się, że scenariusze częściowo powstawały na bieżąco, przez co aktorzy byli zaskakiwani na każdym kroku nowymi pomysłami:

Nie sądziłam, że to tak się skończy, bo nie dostałam wcześniej wszystkich scenariuszy. Tony pisał scenariusze, kiedy my kręciliśmy i szliśmy dalej, i myślę, że nikt z nas tak naprawdę nie znał punktu końcowego. Zdecydowanie myślałam, że to będzie coś innego. Więc byłam zaskoczona. Kiedy dostaliśmy ostatni scenariusz, stwierdziłam tylko: „O! OK”.

Jak widać, są duże szanse na to, że niebawem zobaczymy kolejne odcinki „Wielkiej”. Na razie jednak musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji ze strony twórców serialu.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO