Bądź na bieżąco

Google Chrome i groźna luka w zabezpieczeniach. Jak zaktualizować przeglądarkę?

Większość z nas korzysta z internetu za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Zdarza się jednak, że tego rodzaju programy mają groźne luki, które mogą wykorzystać oszuści czy cyberprzestępcy. Podobnie jest w przypadku Google Chrome, które właśnie wydało piątą ważną łatkę w tym roku. Zmienia ona wersję przeglądarki na 104.0.5112.101/102 i wprowadza kilkanaście poprawek związanych z bezpieczeństwem. Jak zaktualizować Chrome?

Google Chrome

Google Chrome ma opcje automatycznej aktualizacji. Bardzo możliwe więc, że nasza przeglądarka sama zadbała już o nasze bezpieczeństwo. Warto to jednak sprawdzić własnoręcznie.

Jak zaktualizować Google Chrome?

W pierwszej kolejności należy uruchomić Google Chrome i w prawym górnym rogu zlokalizować ikonkę trzech kropek ustawionych ponowo. Należy wybrać tę opcję i przejść do sekcji "Ustawienia". W lewym dolnym rogu znajdziemy opcję "Chrome - Informacje", która po kliknięciu powie nam, czy nasza wersja przeglądarki jest aktualna (jeśli nie, nastąpi aktualizacja). W ten sposób możemy być pewni, że używamy najnowszej wersji.

A może używacie innych przeglądarek internetowych? Warto wypróbować między innymi Mozillę Firefox czy Operę.


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO