Rozrywka w stylu retro

Najlepsze gry na Pegasusa - klasyki gier telewizyjnych

Konsola Pegasus dla wielu jest synonimem dzieciństwa, w którym dziesiątki godzin gracze spędzali nad kultowymi już produkcjami. Klon japońskiej konsoli NES swoją niezwykłą popularność zawdzięcza przede wszystkim dostępności gier – wciąż w pamięci mamy bazarki, które uginały się pod setkami żółtych kartridży. Dzisiejsza technologia pozwala na sentymentalny powrót do lat świetności prostych 8-bitowych produkcji. Oto 10, które cieszą się największa sympatią fanów.

10. Bomberman

Ta gra nauczyła wielu strategicznego myślenia i konsekwencji popełniania błędów. Jej mechanika jest banalnie prosta. Kierowana przez nas postać podkłada bomby, które niszczą otoczenie i ranią wrogów. Bomberman to gra ikona dla każdego miłośnika konsoli NES.

9. Ice Climber

Celem gry jest dotarcie na szczyt. Tytułowy wspinacz musi pokonywać kolejne poziomy, które nafaszerowane są wyzwaniami w postaci niesprzyjającego otoczenia i wrogów. Prostotę lub wręcz toporność produkcji wynagradza z nawiązką niesamowita grywalność.

Dziś na rynku królują o wiele bardziej zaawansowane konsole. Warto więc sprawdzić chociażby ranking gier na PS4.

Screen z gry Super Mario Bros

8. Excitebike

Jedna z najbardziej ekscytujących perełek na konsolę NES. Pokonywanie torów przeszkód na motocyklu w Excitebike przez wielu jest uznawane do dziś za majstersztyk ówczesnych produkcji. Na uwagę zasługuje edytor poziomów, za pomocą którego gracz miał możliwość stworzenia własnego toru i przeszkód. 

7. Mike Tyson’s Punch-Out!!

Jeden z dowodów na to, że ograniczenia konsoli nie miały wpływu na powstawanie niezwykle grywalnych tytułów. Twórcy gry poprosili o współpracę samego Mike Tysona. Gra pozwalała na pięcie się po szczeblach bokserskiej kariery, na której końcu czekał sam mistrz. Walki sędziował natomiast przesympatyczny hydraulik z wąsem – Mario.

6. The Legend of Zelda

Jeden z tytułów, który do dziś wymawiany jest przez znawców tematu z nabożną czcią. Powiedzieć o nim wystarczy tyle, że wyprzedzał swoją epokę o co najmniej kilka kroków. Jeden z protoplastów gier RPG dziś straszy grafiką, ale wynagradza to głębią rozgrywki i niebanalną fabułą.

5.  Final Fantasy

Pełnokrwiste RPG na Pegazusie i NES? Okazuje się, że to możliwe. Szczególnie jeśli oferuje długie godziny rozgrywki i turowy system walki oparty na indywidualnych umiejętnościach. Najsłabszym elementem gry była, jak wskazują fani, fabuła, która jednak okazała się punktem wyjścia dla jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii.

Niekwestionowanym liderem w świecie graczy jest jednak PC. Na komputerze obecnie wiele gier możemy sprawdzić całkowicie za darmo - najciekawsze znajdziecie w rankingu darmowych gier PC.


4. Tank 1990

Broń orzełka! Nie ma chyba miłośnika starych gier, który nie miałby kontaktu z tą produkcją. Banalna w swojej mechanice okazała się prawdziwym hitem. Zadaniem gracza jest obrona bazy (orzełka), którą próbują zniszczyć oponenci. Może on także stworzyć własne poziomy i bawić się przy jednej konsoli z towarzyszem.

3. Duck Hunt

Jedną z zagadek dzieciństwa było działanie pistoletu do Pegazusa czy konsoli Nintendo. Świetnie się on jednak sprawdzał chociażby w Duck Hunt, w której gracz miał za zadanie zestrzelenia jak największe ilości wylatujących z zarośli kaczek. Niepowodzenie kwitowane było chichotem psa, który stał się jedną z ikonicznych postaci całej ery konsol. 

2. Contra

Contra była grą rewolucyjną, szczególnie w czasach 8-bitowych konsol. Wcielenie się w rolę komandosa, które okraszone zostało świetną grafiką i muzyką, zrobiło prawdziwą furorę. Gra pozwalała także na kooperację dwóch graczy w czasie rzeczywistym. Wspomnieć należy także o zróżnicowanych poziomach i emocjonujących walkach z bossami. 

1. Super Mario Bros

Gra ponadczasowa, nie starzejąca się i przykuwająca przed ekrany graczy w każdym wieku. Super Mario Bros z pewnością jest jednym z protoplastów wszelakich platformówek. Przygody wąsatego hydraulika, który stara się ocalić księżniczkę, stały się jednym z klejnotów w koronie Pegazusa i NES.  

Jak zagrać w gry z NES i Pegasusa na nowych komputerach? Skorzystać można na przykład z darmowego emulatora.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO