Aplikuj przez… aplikację

Znajdź pracę przez TikToka – ciekawy projekt rusza w USA

TikTok to dziś niewątpliwie jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych na świecie. Krótkie filmy, muzyczne nagrania i zabawne przeróbki są istotą tej aplikacji i zapewniają najpopularniejszym twórcom sławę i pieniądze. Aplikacja jest świetnym miejscem dla osób kreatywnych, które mogą zaprezentować całemu światu swoją pomysłowość i elokwencję. Nic więc dziwnego, że firmy zaczynają podglądać najbardziej wyróżniających się użytkowników i chcą proponować im realne zatrudnienie. Dowodem na to może być program Resumes, który właśnie ruszył na TikToku – pozwala on aplikować na stanowiska w wybranych firmach poprzez krótki filmik. Takie nagranie potraktowanie zostanie na równi z wysłaniem CV. 

TikTok

Pierwsze informacje o tym ciekawym przedsięwzięciu pojawiły się w maju tego roku. Obecnie w projekcie bierze udział już kilkadziesiąt amerykańskich firm. Na czym dokładnie to polega i jak wygląda proces rekrutacji?

Jak szukać pracy przez TikToka?

Proces rekrutacji rozpoczyna się od znalezienia przez użytkownika konkretnego stanowiska – znaleźć je można na specjalnej stronie internetowej. Następnym krokiem jest nagranie wideo, które oznaczyć należy hasztagiem #TikTokResumes – w filmiku przedstawić należy swoje kompetencje w sposób kreatywny i atrakcyjny dla potencjalnego pracodawcy. Wówczas taki materiał zostanie potraktowany jako CV. Program ma obecnie charakter pilotażowy i wystartował w USA – udział w nim biorą obecnie między innymi: Chipotle, Shopify, Target czy WWE (oczywiście lista będzie się rozszerzać). Jest duża szansa, że Resumes już wkrótce pojawi się w innych krajach – być może nawet w Polsce. Obecnie jednak możemy obserwować ciekawą zmianę i elastyczność rynku pracy, który dopasował się do obecnych realiów. Co o tym sądzicie? 

Sprawdź również - NVIDIA GeForce NOW – graj w chmurze.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO