Stwórz własny projekt

Photoshop - najpopularniejszy program do obróbki i edycji zdjęć

Właśnie zrobiłeś swoje najlepsze zdjęcie w życiu. Prawie najlepsze – kadr psuje kosz na śmieci stojący w tle. Wystarczy lekki retusz, aby ponownie cieszyć się wspaniałą fotografią i pozbyć się niechcianych elementów. To tylko jedna z setek możliwości jakie daje Photoshop – najpopularniejszy obecnie program do obróbki i edycji zdjęć. Oczywiście jego funkcjonalność zależy w dużej mierze od naszych umiejętności obsługi programu, zmysłu estetycznego  i pomysłu na modyfikację zdjęcia lub grafiki. Nie zmienia to faktu, że z Photoshopa korzystają niemal wszystkie wielkie firmy, które kładą nacisk na jakość prezentowanych materiałów graficznych. Profesjonaliści i designerzy także stawiają na najwyższą jakość i funkcjonalność, które gwarantuje produkt Adobe

Photoshop potrafi być sporym obciążeniem dla komputerów - zwłaszcza laptopów, które często mają problem z odprowadzaniem nadmiernego ciepła. Jak poradzić sobie z przegrzewającym się laptopem?

Photoshop

Jak korzystać z Photoshopa?

Photoshop jest programem niezwykle funkcjonalnym. W związku z tym możliwości jest tyle, ile mamy pomysłów. Jeśli chodzi o obróbkę grafiki – Photoshopem możemy zrobić właściwie wszystko. Nieistotne czy są to drobne poprawki nieostrego miejscami zdjęcia, kompletny retusz fotografii, fotomontaż, czy przygotowanie własnej grafiki od podstaw. W internecie znajdziemy zarówno proste poradniki jak i rozbudowane tutoriale dotyczące tworzenia wyjątkowych grafik za pomocą Photoshopa. Dzięki temu, nawet jeśli nie mieliśmy wcześniej do czynienia z obróbką grafiki, możemy bez wychodzenia z domu opanować program na przynajmniej średnim poziomie. 

W pracy z programem zdecydowanie pomaga szybki internet. Sprawdź, jak przyspieszyć domowe łącze.


Darmowy Photoshop?

Jak można się domyślić – tak rozbudowany program oferujący setki opcji nie jest darmowy. Licencja na produkt Adobe nie należy do najtańszych. Decydując się na zakup oprogramowania musimy się liczyć z kosztem nawet 2 tysięcy złotych. Jeśli jednak chcemy za darmo sprawdzić się w roli grafika – mamy taką możliwość. Do dyspozycji pozostaje wówczas darmowa alternatywa dla Photoshopa – GIMP. Program posiada nieco mniejszą liczbę opcji niż oprogramowanie Adobe, jednak w zupełności wystarcza do domowych zastosowań. Szczególnie jeśli boimy się, że nasz zapał do obróbki grafiki będzie słomiany. Jeśli natomiast odnajdziemy się w roli grafika – być może w przyszłości rozważymy zakup płatnej licencji. 

W roli "darmowego Photoshopa" świetnie sprawdzi się chociażby całkowicie bezpłatny program GIMP


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO