Przydatny program

Nero - nagrywanie płyt CD/DVD

Płyty CD i DVD to nadal popularne nośniki danych. Nagrywanie płyt za darmo jest możliwe dzięki programom takim jak Nero, które umożliwia nagrywanie piosenek i innych danych na nośniki, bez konieczności wychodzenia z domu. Bardzo często szukamy oprogramowania, które umożliwi nam chociażby nagranie ulubionych piosenek na płytę CD. Dzięki temu możemy cieszyć się ulubioną muzyką na przykład w aucie. Najbardziej znanym programem, który oferuje tego rodzaju rozwiązania jest Nero. Dzięki niemu bez problemu wypalimy dowolną płytę CD i DVD, nagrywając na nią interesujące nas filmy, dane czy zdjęcia. Taka płyta może stać się źródłem rozrywki lub wspomnień – okazać się może też świetnym prezentem, zwłaszcza gdy podarujemy najbliższej osobie składankę jej ulubionych hitów lub zdjęcia ze wspólnych wakacji. Dużą popularnością cieszą się też obrazy płyt CD i DVD. Dzięki nim możemy korzystać z płyt za pośrednictwem wirtualnego napędu – bez konieczności umieszczania krążka w stacji dysków.

Na dysku warto mieć też jeden z popularnych i darmowych pakietów biurowych - na przykład OpenOffice.

Nero

Nero – nagrywanie płyt CD i DVD za darmo

Od kilku lat na rynku najpopularniejszym rozwiązaniem, które pozwala na darmowe nagrywanie płyt jest Nero Free. Jest to nieco ograniczona wersja Nero Burning Rom, która jednak w zupełności wystarcza do użytku domowego. Za jej pośrednictwem nagramy płyty CD, DVD, zgramy zawartość krążka na dysk naszego komputera, stworzymy obraz płyty i nagramy go ponownie na czysty nośnik, jeśli zaistnieje taka konieczność. Ponadto, dzięki Nero Free usuniemy dane z nośnika wielokrotnego użytku, co znacząco ułatwia nam posługiwanie się płytami. Producenci nie udostępniają już co prawda aktualizacji do tej wersji programu, jednak jest to niewielka cena jaką płacimy za dość szeroką funkcjonalność.

A może chcesz stworzyć prezentacje multimedialną? W takim razie przeczytaj więcej o programie PowerPoint.


Nero Burning Rom 2019

Jeśli zależy nam na używaniu najnowszej wersji oprogramowania Nero, skorzystajmy z komercyjnej wersji. Zapewnia ona najwyższy poziom bezpieczeństwa naszych danych podczas wypalania ich na dysk. Oczywiście łączy w sobie wszelkie funkcje darmowej wersji i oferuje znacznie więcej. Do najważniejszych zalet płatnej wersji należą z pewnością możliwości tworzenia kopii zapasowych, zaawansowane tworzenie płyt i ich obrazów, kopiowanie i zgrywanie krążków przy jednoczesnym zadbaniu o maksymalne bezpieczeństwo naszych danych i plików. Pamiętajmy jednak, że jest to rozwiązanie płatne. Chcąc z niego korzystać musimy liczyć się z kosztem około 150-250 złotych

Jesteś miłośnikiem filmów z napisami? Przydatny może okazać się wówczas program NapiProjekt.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO