Jak go używać?

PowerPoint - twórz prezentacje do pracy i szkoły

PowerPoint to element pakietu biurowego Microsoft Office – komercyjnego rozwiązania pozwalającego na kompleksowe tworzenie różnorakich dokumentów i baz danych. W jego skład wchodzą przede wszystkim edytor tekstu, i arkusz kalkulacyjny. Za jego pośrednictwem można też tworzyć bazy danych, strony internetowe i grafiki. W pakiecie znajdziemy też wygodny program, który w prosty sposób pozwala stworzyć atrakcyjne dla oka i przepełnione treścią prezentacje multimedialne. Szablony PowerPoint, które zainstalowane są w programie, pozwalają na szybkie tworzenie prezentacji – nawet jeśli jesteśmy laikami i stawiamy dopiero pierwsze kroki w tworzeniu prezentacji multimedialnych. 

PowerPoint logo

Przykłady i szablony prezentacji PowerPoint

W internecie znajdziemy mnóstwo gotowych szablonów i przykładowych prezentacji, które stworzone zostały za pomocą PowerPoint. Wynika to z faktu, że pokazy slajdów stały się szeroko używanym medium. Szablony PowerPoint pozwalają na tworzenie atrakcyjnych prezentacji. Opatrzone grafikami i tekstami slajdy świetnie sprawdzają się jako narzędzie dydaktyczne, które pozwala w prosty sposób przekazywać wiedzę Oparta na grafikach i tekście prezentacja jest świetnym źródłem informacji, warto więc stworzyć ją w pracy czy szkole, aby przystępnie przekazać informację uczniom czy współpracownikom. Tworząc pokazy slajdów za pomocą Microsoft PowerPoint pamiętajmy o kilku ważnych rzeczach. W pokazie slajdów umieścić możemy wszystkie elementy z całego pakietu Microsoft Office. Istnieje możliwość dodania do prezentacji nawet gifów, zewnętrznych plików graficznych czy filmów. Istnieją setki pomysłów na urozmaicenie naszej prezentacji, choć te minimalistyczne także spełniają swoją rolę. 

A może chcesz pójść o krok dalej i stworzyć własny film? Pomocne w tym wypadku mogą okazać się darmowe programy Windows Movie Maker i Shotcut.


Darmowy PowerPoint?

PowerPoint jest narzędziem komercyjnym, w związku z tym korzystanie z niego bez uiszczenia opłaty nie jest możliwe. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykupienie dostępu, zyskamy możliwość pracy zarówno na naszym komputerze, jak i w chmurze – logując się do naszego konta Microsoft na witrynie internetowej. Jeśli chcemy tworzyć darmowe prezentacje multimedialne warto rozważyć niekomercyjne rozwiązania. Jednym z nich jest Impress, element darmowego pakietu OpenOffice, który jawi się jako darmowa alternatywa dla giganta z Microsoftu. Innym rozwiązaniem, które pozwala na tworzenie atrakcyjnych pokazów slajdów jest Canva, któa za pośrednictwem swojej strony internetowej pozwala na tworzenie wysokiej jakości prezentacji multimedialnych. 

 


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO