Poradnik użytkownika

Czy można usunąć konto na Spotify? Jak usunąć profil i konto w aplikacji Spotify? Czytaj więcej na Spokeo.pl

Spotify to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych w internecie. Za jego pośrednictwem możemy odtwarzać między innymi muzykę, podcasty czy audiobooki. Zielona aplikacja jest dostępna zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Spotify łączy w sobie ogromną bibliotekę i różnorodne plany abonamentowe (większość z nich w naprawdę przystępnych cenach). Użytkownicy mogą chociażby korzystać z usług premium w ramach planu rodzinnego – jest też także darmowa wersja Spotify, która jednak ma swoje ograniczenia. To właśnie z tej ostatniej opcji najczęściej rezygnują użytkownicy. Jak usunąć konto na Spotify? Okazuje się, że nie jest to do końca intuicyjne – nie powinno jednak też stanowić ogromnego problemu. Oto krótki poradnik. 

Fotografia poglądowa

Nie mamy możliwości samodzielnego usunięcia konta z poziomu aplikacji – w pierwszej kolejności skontaktować się należy z supportem (wsparciem) aplikacji. Zrobić to należy pod adresem https://support.spotify.com/pl/contact-spotify-support/.

Usuwanie konta na Spotify krok po kroku

Po przejściu pod wskazany adres wyświetli nam się duży napis „Witaj! W czym możemy pomóc?” - nas interesuje zakładka „Konto”, w którą należy kliknąć. W ten sposób przejdziemy do centrum zarządzania naszym kontem – możemy zmienić plan, anulować członkostwo lub właśnie zamknąć (usunąć) nasze konto. Następnie należy postępować według instrukcji wyświetlanych na ekranie. Pamiętać należy, że usuwając konto tracimy dostęp do: nazwy użytkownika, playlist, zapisanej muzyki i listy obserwujących. Po wypełnieniu wszystkich formalności otrzymamy maila, za pośrednictwem którego należy ostatecznie potwierdzić chęć usunięcia konta na stałe. Od wykonania tej czynności będziemy mieli 7 dni na zmianę zdania (cofnąć decyzję można przez specjalnego maila, którego także otrzymamy). W przeciwnym razie po tym okresie nasze konto zostanie bezpowrotnie usunięte.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO