Organizatorzy wydali oświadczenie

Eurowizja została odwołana! Pierwszy raz w historii konkursu

Epidemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie sfery życia. Przez rozprzestrzeniającą się chorobę zamarł cały przemysł rozrywkowy i sektor kultury. Wstrzymane zostały produkcje filmów, seriali i programów telewizyjnych. Odwołano też imprezy masowe. 65. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji miała się odbyć w tym roku w dniach 12, 14 i 16 maja w hali Ahoy w Rotterdamie. Ostatnio zaczęły krążyć pogłoski, że konkurs z powodu pandemii zostanie odwołany. Zostały one właśnie potwierdzone przez organizatorów konkursu, którzy poinformowali o tym w mediach społecznościowych.

facebook.com/pg/EurovisionSongContest

Organizatorzy oświadczyli na Twitterze, że z powodu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 zdecydowali się odwołać Konkurs Piosenki Eurowizji 2020:

Podobnie jak miliony osób na świecie jesteśmy bardzo zasmuceni tym, że konkurs nie może się odbyć w maju. Z wielkim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Jest już nowa data?

Organizatorzy konkursu w swoim oświadczeniu podkreślili, że próbowali znaleźć inne wyjście z tej sytuacji i uniknąć odwołania imprezy. Z powodu skali epidemii w Europie okazało się to jednak niemożliwe. Wyjaśnili także, że teraz kontynuowane będą rozmowy w sprawie organizacji Eurowizji w 2021 roku. Zaznaczyli przy tym, że jeszcze jest za wcześnie na podanie szczegółów dotyczących dokładnej daty przesuniętego konkursu. Organizatorzy podziękowali również wszystkim, którzy pracowali nad konkursem i przygotowywali się do niego:

Jesteśmy pewni, że cała wielka rodzina Eurowizji na całym świecie będzie nadal darzyć się wzajemną miłością i wsparciem w tym trudnym czasie.

Wygląda na to, że reprezentująca nasz kraj Alicja Szemplińska będzie mogła zawalczyć o wygraną na Eurowizji dopiero w przyszłym roku.


Może zainteresują Cię także:Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO