Muzyczny gigant

Spotify – serwis z podcastami i muzyką. Jak używać za darmo? Ile kosztuje? Czy warto?

Rozwój sieci internetowej sprawił, że ogromną popularność zyskały serwisy streamingowe. Niemal każdy internauta zna obecnie portale takie jak Netflix czy HBO GO. Warto zauważyć, że coraz większą sympatią cieszą się także ich muzyczne odpowiedniki, wśród których niekwestionowanym liderem jest Spotify. Czy warto skorzystać z jego oferty? Jeśli jesteśmy miłośnikami muzyki i dysponujemy urządzeniem z dostępem do internetu – powinniśmy przynajmniej rozważyć możliwość korzystania z serwisu, zwłaszcza, że jest on...darmowy. Jakiś czas temu zastanawialiśmy się, czy warto korzystać ze Spotify. Dziś skupimy się na możliwościach, jakie daje muzyczna aplikacja

Serwis streamingowy stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom użytkowników - niedawno Spotify uruchomiło nowy plan abonamentowy.  

Spotify

Ograniczona darmowa wersja

Założenie konta w serwisie jest banalnie proste. Wystarczy zarejestrować się, podać kilka danych i ustalić hasło. Po weryfikacji adresu e-mail możemy się już cieszyć darmową muzyką. Darmową, bo w domyślnej wersji Free Spotify jest całkowicie darmowy. Wersja bezpłatna jest jednak dość mocno okrojona – nie mamy możliwości wybrania bezpośrednio utworu, który nas interesuje, mamy też ograniczone możliwości przewijania utworów, które nie przypadły nam do gustu. Wersja Free wiąże się także z dość uciążliwą koniecznością wysłuchiwania reklam. 

Zainteresowani dłuższym korzystaniem z aplikacji prędzej czy później rozważą przejście na wersję Premium. Jej standardowa cena to 19,99 zł/miesiąc. Korzystając z niej nie uświadczymy reklam, a wszelkie możliwości serwisu staną przed nami otworem. Na korzystniejsze warunki subskrypcji mogą liczyć rodziny – w cenie 29,99 zł/miesiąc ze Spotify Premium korzystać może nawet 6 domowników. Na promocyjną cenę liczyć mogą także studenci – pierwszy rok Spotify Premium w ich wypadku będzie kosztował 9,99 zł/miesiąc. Trzeba przyznać, że oferta i jej warianty są atrakcyjne, zwłaszcza jeśli nie wyobrażamy sobie dnia bez ulubionej muzyki czy podcastu.

Na Spotify warto zadbać o swoje bezpieczeńśtwo - konta premium są łakomym kąskiem dla internetowych naciągaczy. Dowiedz się - jak zmienić hasło na Spotify?


Na czym można korzystać ze Spotify?

Spotify to ciągle rozwijająca się aplikacja, z której korzystać możemy chociażby na komputerze osobistym. Do wyboru mamy wersję przeglądarkową i program, który możemy zainstalować na dysku. Większość użytkowników posiada też aplikacje mobilne, które możemy zainstalować w naszych smarfonach. Ze Spotify skorzystają też użytkownicy tabletów, telewizorów obsługujących taką opcję i konsol PlayStation 3 i 4.  Nawet niektóre samochody mają możliwość korzystania z aplikacji – np. BMW z systemem ConnectedDrive czy Tesla. Podstawą działania Spotify jest połączenie z internetem, aplikacja działa jednak także offline – wówczas słuchać możemy utworów, które wcześniej zapisaliśmy w pamięci naszego urządzenia. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie jeśli planujemy podróż i boimy się o brak zasięgu lub Wi-Fi.

A może masz dość zielonego muzycznegp giganta? Warto wtedy usunąć konto na Spotify.

Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO