Zabrała głos w sprawie epidemii

Królowa Elżbieta II napisała list do swoich poddanych

Epidemia koronawirusa wciąż rozprzestrzenia się po świecie, a liczba zachorowań i ofiar śmiertelnych ciągle rośnie. Z powodu pandemii wszyscy w miarę możliwości starają się chronić przed zakażeniem poprzez izolację w swoich domach. Podobne środki ostrożności postanowiła ostatnio podjąć królowa Wielkiej Brytanii, która w czwartek opuściła Pałac Buckingham w Londynie, żeby zamieszkać w oddalonym od miasta zamku w Windsorze. 93-letnia monarchini szczególnie powinna obawiać się o swoje zdrowie, ponieważ z powodu słusznego wieku znajduje się w grupie ryzyka. Królowa, w odróżnieniu od większości innych głów państw, które od dłuższego czasu starają się okazać wsparcie swoim poddanym różnymi gestami solidarności, do tej pory nie wypowiadała się jeszcze na temat panującej obecnie sytuacji.

wikipedia.org

Dopiero gdy wyprowadziła się z Londynu, postanowiła zabrać głos.

Oświadczenie królowej

Królowa długo zwlekała z wyrażeniem wsparcia dla swoich poddanych. Zdążyli ją już w tym uprzedzić pozostali członkowie rodziny królewskiej, tacy jak Meghan Markle, książę Harry, czy książę William. Dopiero teraz na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie pojawił się list od Elżbiety II. W pierwszej części swojego wpisu monarchini poinformowała, że w tej chwili razem z mężem księciem Filipem przebywa na zamku w Windsorze:

Podczas gdy wraz z Filipem dotarliśmy do Windsoru, wiemy, że wiele osób i rodzin w całej Wielkiej Brytanii oraz na świecie wchodzi w okres wielkiej troski i niepewności. Wszyscy zostaliśmy zmuszeni to tego, by zmienić nasze dotychczasowe przyzwyczajenia i regularne życiowe wzorce dla większego dobra społeczności, w których żyjemy, a w szczególności dla ochrony najbardziej bezbronnych osób.

W dalszej części swojego wpisu Elżbieta II podkreśliła, że obywatele Wielkiej Brytanii zawsze potrafili jednoczyć się w obliczu trudnych sytuacji. Podziękowała też wszystkim, którzy są zaangażowani w walkę z epidemią:

W takich chwilach, jak ta, przypominam sobie, że historia naszego narodu została ukształtowana przez ludzi i społeczności, które połączyły się w jedno, koncentrując wysiłki na wspólnym celu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wiedzę i zaangażowanie naszych naukowców, lekarzy oraz służb ratowniczych i publicznych; ale teraz, bardziej niż kiedykolwiek wszyscy mamy do odegrania niezwykle ważną rolę jako jednostki - dziś i w nadchodzących dniach, tygodniach i miesiącach.
 

Na koniec królowa zapewniła swoich poddanych, że razem z pozostałymi członkami rodziny nie opuści ich w obliczu panującego kryzysu:

Wielu z nas będzie musiało znaleźć nowe sposoby pozostawania ze sobą w kontakcie i upewnienia się, że bliscy są bezpieczni. Jestem pewna, że sprostamy temu wyzwaniu. Możecie być pewni, że moja rodzina i ja jesteśmy gotowi do odegrania naszej roli.

Trzeba przyznać, że królowa Elżbieta II dość długo zwlekała z okazaniem wsparcia Brytyjczykom. Ostatni raz równie długo milczała, gdy na skutek tragicznego wypadku zmarła księżna Diana. W Wielkiej Brytanii na koronawirusa zachorowało już ponad 2600 osób, z czego zmarło blisko 100.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

A MESSAGE FROM HER MAJESTY THE QUEEN . As Philip and I arrive at Windsor today, we know that many individuals and families across the United Kingdom, and around the world, are entering a period of great concern and uncertainty. We are all being advised to change our normal routines and regular patterns of life for the greater good of the communities we live in and, in particular, to protect the most vulnerable within them. At times such as these, I am reminded that our nation’s history has been forged by people and communities coming together to work as one, concentrating our combined efforts with a focus on the common goal. We are enormously thankful for the expertise and commitment of our scientists, medical practitioners and emergency and public services; but now more than any time in our recent past, we all have a vitally important part to play as individuals - today and in the coming days, weeks and months. Many of us will need to find new ways of staying in touch with each other and making sure that loved ones are safe. I am certain we are up to that challenge. You can be assured that my family and I stand ready to play our part. ELIZABETH R

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO