Dramat chłopca

Trzynastoletni Łukasz z czterdziestoma złamaniami pilnie potrzebuje leczenia w USA

Trwa dramat 13-letniego chłopca, który cierpi na rzadką i uciążliwą chorobę. W ciągu swojego niezbyt jeszcze długiego życia zdążył doznać blisko czterdziestu złamań kości, w tym kręgosłupa. Matka nastolatka zbiera na kosztowne leczenie w Stanach i apeluje o pomoc. Na razie udało się już zebrać 770 tysięcy złotych, ale taka kwota nie wystarczy na pokrycie całkowitych kosztów drogiej kuracji, na którą składają się operacja i wlewy specjalnego leku.

ratujmylukaszka.pl

Niestety,  mimo że zbiórka pieniędzy na początku szła dobrze, niespodziewanie wyhamowała przekreślając w ten sposób szanse i marzenia chłopca o normalnym życiu.

Matka załamana

Anna Cabaj, matka chorego Łukasza, ledwo sobie radzi z cierpieniem syna. Za wszelką cenę chciałaby mu pomóc, jednak bez pieniędzy nie będzie w stanie wiele zdziałać. W wywiadzie dla TVN24 przez łzy cytowała słowa swojego dziecka:


Czy po tamtej stronie też będę się łamał?
Czy po tamtej stronie też będzie bolało?Te wstrząsające słowa świadczą o tym, jak bardzo ta okrutna i niesprawiedliwa choroba wpłynęła na życie i psychikę młodego chłopca, który zamiast leżeć w szpitalnym łóżku powinien spędzać czas na zabawie z rówieśnikami i móc normalnie się rozwijać.


Cudowny lek

Chłopiec zdążył już dostać w ramach leczenia kilka wlewów amerykańskiego i niedostępnego w Polsce leku, który odbudowuje kości. Lek ten sprawił, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie doszło do żadnych złamań. Problem w tym, że żeby terapia była skuteczna, Łukasz powinien dostawać ten lek jeszcze przez 5 lat po operacji, która go czeka. Możliwe to będzie jednak tylko dzięki dużej sumie pieniędzy.

Chcesz pomóc chłopcu? Koniecznie wejdź na jego zbiórkę na stronie SIEPOMAGA:
https://www.siepomaga.pl/lukasz-cabaj


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO