Niezwykły sposób na walkę z odpadami

Spalarnia śmieci w Singapurze prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem problemów ludzkości

W niewielkim Singapurze powstała spalarnia śmieci, w której proces utylizacji odpadów budzi niemały podziw. Śmieci są spalane przy użyciu specjalnych i super nowoczesnych filtrów, które nie pozwalają, aby szkodliwe substancje przedostały się do powietrza. Następnie z powstałego ze spalonych śmieci popiołu usypuje się sztuczną wyspę, a mieszkańcy mogą się dalej cieszyć świeżym powietrzem. Nie cierpią przy tym morskie zwierzęta zamieszkujące kolorowe rafy koralowe, których obecność u wybrzeży Singapuru wskazuje na wyjątkowo wysoki poziom czystości środowiska.

Fotografia poglądowa

Taki rodzaj elektrowni mógłby rozwiązać mnóstwo problemów związanych z porażającą i wciąż rosnącą ilością śmieci na całym świecie.

Niezwykły projekt

Proces utylizacji odpadów w Singapurze jest wieloetapowy. Najpierw odpady umieszczane są w specjalnej spalarni, gdzie są przerabiane na popiół. Specjalne filtry zamontowane w kominach nie przepuszczają do powietrza szkodliwych dla środowiska pyłów. Następnie popiół ten jest wysyłany na specjalnie zagospodarowaną wyspę, która jest podzielona na wiele komórek lub niecek, pokrytych nieprzepuszczającą szkodliwych substancji membraną i wypełnionych wodą. Popiół wysypuje się do takich komórek i następnie pokrywa się go ziemią. W ten sposób ma powstać żyzny ląd, który będzie przyjazny ptakom i owadom zapylającym rośliny. Co więcej, potężna energia, która powstaje w procesie spalania, wytwarza energię elektryczną, w którą spalarnia zaopatruje okoliczne miasta.

 


line-height: 100%;">Przekonajcie się sami, jak to wygląda w praktyce:

 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO