Czy to bezpieczne?

Tor Browser – anonimowa przeglądarka internetowa. Jak przeglądać sieć anonimowo?

Z internetu korzystają dziś niemal wszyscy – z globalną siecią bez trudu łączą się nasze komputery, telefony, tablety, telewizory czy inne urządzenia elektroniczne. Ogromne możliwości internetu niosą za sobą także niebezpieczeństwa i zagrożenia – także takie, które bezpośrednio dotyczą naszej anonimowości i prywatności w sieci. Odpowiedzią na to ma być sieć Tor, która zapobiega analizie ruchu sieciowego – w konsekwencji prowadzi to do niemal zupełnie anonimowego przeglądania internetu przez użytkownika. Do obsługi sieci Tor potrzebna jest specjalna przeglądarka – Tor Browser, która jest całkowicie darmowa i znaleźć ją można bez trudu w sieci.

Tor Browser

Tor Browser dostępny jest zarówno dla urządzeń wyposażonych w system operacyjny Windows, jak i inne systemy operacyjne (np. Mac OS X). Jakie funkcje i możliwości proponuje on swoim użytkownikom?

Tor Browser – funkcje i możliwości

Tor Browser to przede wszystkim duża doza prywatności i anonimowości – program izoluje każdą odwiedzaną stronę i uniemożliwia namierzenie użytkownika. Algorytmy witryn nie widzą naszego adresu IP – program automatycznie czyści też popularne „ciasteczka” i usuwa historię odwiedzanych witryn. Ruch w sieci Tor jest trzykrotnie szyfrowany – wszystko za sprawą tysięcy serwerów, które uruchamiane są przez ochotników na całym świecie. Takie wielopoziomowe zabezpieczenia sprawiają, że możemy się czuć bezpiecznie. Nie ograniczają nas wówczas także filtry treści, cenzura czy ograniczenia komunikacyjne. Instalacja i obsługa przeglądarki jest dość prosta – odpowiednie poradniki można też znaleźć w internecie. Korzystaliście już z sieci Tor? Jakie są wasze spostrzeżenia i opinie na jej temat?

Szukasz nieco bardziej standardowych przeglądarek internetowych? Sprawdź programy Google Chrome i Mozilla Firefox. 


2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO