Top 5

Najlepsze filmy przygodowe. Zobacz wybór TOP 5 najlepszych filmów, które dostarczą emocji

Każdy z nas chce czasem poczuć dreszczyk emocji i dać się porwać niezwykłemu ciągowi zdarzeń. Twórcy filmowi dobrze znają tego rodzaju potrzeby widzów, dzięki czemu w historii kina nie brakuje spektakularnych i obfitujących w efekty specjalne produkcji przygodowych, które zapewnią rozrywkę nawet najbardziej znudzonym życiem osobom. Tajemnicze misje, zagadki i wyprawy do nieznanych lądów to tylko niektóre wątki podejmowane przez ten gatunek. Postanowiliśmy więc wybrać pięć najciekawszych tytułów, które pozwolą wam przeżyć niesamowite przygody zupełnie bez wychodzenia z domu:

1. Seria „Indiana Jones” (1981-2008)

Filmy o przygodach naukowca i podróżnika Indiany Jonesa do dziś uchodzą za czołowych przedstawicieli swojego gatunku. Pierwszy film z serii „Poszukiwacze zaginionej Arki” w reżyserii Stevena Spielberga powstał w 1981 roku. Seria przedstawia losy Indiany Jonesa, który w poszukiwaniu starożytnych artefaktów wciąż pakuje się w kłopoty. Na jego drodze stają półdzikie i barbarzyńskie plemiona, wyznawcy krwawych kultów, a nawet naziści. Indiana Jones, jak na badacza przystało, przemierza nieznane piramidy, jaskinie i inne pełne pułapek oraz niebezpieczeństw miejsca.

Fotografia poglądowa

2. Trylogia „Władca Pierścieni” (2001-2003)

Seria „Władca Pierścieni” powstała na podstawie słynnej książki J. R. R Tolkiena. Ukazuje losy hobbita Froda, który musi wyruszyć na niebezpieczną wyprawę do Mordoru, żeby zniszczyć magiczny pierścień. Po drodze spotyka niezwykłe istoty – elfy, trolle, wygłodniałe pająki i groźnych orków. Mały Frodo razem z Drużyną Pierścienia musi stawić czoła najmroczniejszej sile, jaka istniała w historii całego Śródziemia, czyli Sauronowi.

3. Seria „Jumanji” (1995-2019)

Pierwszy film z serii, z Robinem Williamsem w roli głównej, przedstawia historię tajemniczej i starej gry zwanej „Jumanji”, którą po latach odkopuje przypadkiem nastoletni Alan Parrish. Chłopiec dzieli się swoim odkryciem z przyjaciółką, po czym oboje postanawiają zagrać w grę. Gdy tylko rozpoczynają rozgrywkę, zaczynają się dziać zupełnie zaskakujące rzeczy. Wkrótce Alan zostaje wciągnięty w świat dżungli i znika na całe 26 lat. Po tym czasie grę odkrywa kolejna kolejna para dzieci – rodzeństwo Judy i Peter. Gdy zaczynają grać, dzikie zwierzęta i dżungla zaczynają przenikać do ich świata.


4. Seria „Piraci z Karaibów” (2003-2017)

Filmy z serii „Piraci z Karaibów” to jedne z najlepszych ekranizacji poświęconych tematyce piratów, jakie powstały w historii kina. Ukazują losy niezbyt rozgarniętego i wiecznie pakującego się w kłopoty pirata Jacka Sparrowa, który podstępem próbuje odebrać statek innemu kapitanowi. Oczywiście, po drodze napotyka wiele przeszkód, między innymi w postaci zombie-piratów i innych niezwykłych morskich istot. W rolę Jacka Sparrowa wcielił się fenomenalny Johnny Depp. Filmy z serii gwarantują widzowi nie tylko przeżycie wspaniałej przygody, ale także porządną dawkę humoru.

5. Seria „Park Jurajski” (1993-2018)

Każdy, kto fascynuje się prehistorią, powinien obejrzeć filmy z tej serii. Steven Spielberg w swojej kultowej produkcji zadbał o to, żeby dostarczyć widzowi mocnych przeżyć z udziałem krwiożerczych dinozaurów. Chociaż pierwszy film z serii powstał w 1995 roku, zastosowane w nim efekty specjalne wciąż przemawiają do współczesnego widza. Mało jest osób, które nie wzdrygnęły się na widok ścigającego bohaterów T-Rexa lub niezwykle szybkich welociraptorów dopadających i rozszarpujących swoje ofiary.

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO