Dobry pomysł?

Film „Plusk”. Disney ocenzurował pośladki Daryl Hannah za pomocą grafiki komputerowej

Film „Plusk” to produkcja w reżyserii Rona Howarda z 1984 roku, w której wystąpili Tom Hanks i Daryl Hannah. Opowiada historię chłopca Allena, który w 1959 roku wpada do wody. Tonące dziecko ratuje najprawdziwsza syrena. Gdy mija 25 lat, ponownie się ze sobą spotykają, a dorosły już Allen zakochuje się w swojej wybawicielce. Syrena odwzajemnia jego uczucie i postanawia z nim zamieszkać przyjmując imię Madison. Zawsze, gdy tylko wychodzi na ląd, przybiera ludzką postać – gdy tylko jednak jej ciało zetknie się z wodą, z powrotem przemienia się w morską istotę.

youtube.pl

Film „Plusk” pojawił się na platformie Disney+ w 2020 roku. Okazuje się, że platforma postanowiła wprowadzić pewne udoskonalenia w filmie.

Komputerowe owłosienie

Ponieważ Madison jest syreną, która co chwila zmienia postać z syreny na człowieka, dość często pojawia się w filmie prawie zupełnie nago. Szczególnie dotyczy to scen jej transformacji. Ostatnio uwagę widzów, którzy oglądali „Plusk” na platformie Disney + przykuła scena, w której na plaży dochodzi do pocałunku między bohaterami, po czym Madison ucieka do wody. W trakcie tej sceny aktorka jest odwrócona do kamery tyłem, przez co widać jej nagie pośladki. Disney w trosce o najmłodszych widzów postanowił nieco przerobić ten widok – edytorzy przedłużyli naturalne włosy Madison, którymi zakryli niepożądane pośladki. Niestety, efekt nie wyszedł najlepiej. Zdaniem większości widzów pupa aktorki jest teraz nie zakryta, lecz pokryta cyfrowym owłosieniem. Zobaczcie i oceńcie sami przeróbkę Disneya:


2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO