Kim jest?

Johnny Depp – słynny kapitan Jack Sparrow. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

wikipedia.org

Johnny Depp to amerykański aktor, twórca filmowy i muzyk, który należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd. Największą popularność przyniosły mu role w filmach Tima Burtona, a także słynna kreacja kapitana Jacka Sparrowa, w którego wcielał się w serii „Piraci z Karaibów”. W ostatnim czasie głośno się o nim zrobiło za sprawą burzliwego rozstania z Amber Heard. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Johnny Depp

Pełne imię i nazwisko: John Christopher Depp II
Data i miejsce urodzenia: 9 czerwca 1963, Owensboro, USA
Zawód: aktor
Partner: Lori Anne Alison (1983-1986), Amber Heard (2015-2017)
Dzieci: Lily Rose Depp (1999), Jack Depp (2002)
Wzrost: 178 cm
Waga: 80 kg
Instagram: @johnnydepp


Kariera

Johnny Depp karierę filmową rozpoczął w 1984 roku, gdy wystąpił a horrorze „Koszmar z ulicy Wiązów” w reżyserii Wesa Cravena. Po ukończeniu szkoły aktorskiej otrzymał niewielką rolę w oscarowym filmie „Pluton”. Dużą popularność przyniosła mu rola detektywa Tommy’ego Hansona, w którego wcielał się w serialu „21 Jump Street”. Występ w produkcji otworzył przed nim drzwi do udziału w kolejnych hollywoodzkich filmach, takich jak „Beksa” czy „Edward Nożycoręki” Tim Burtona. W ciągu kolejnych lat aktor wystąpił wielu innych produkcjach wspomnianego wcześniej reżysera, między innymi w filmach „Jeździec bez głowy”, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”, „Alicja w Krainie Czarów” oraz „Mroczne cienie”. W 2003 roku wcielił się w rolę Jaka Sparrowa w filmie „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”. Aktor w 2015 roku razem z Alice Cooperem i Joe Perrym założył zespół Hollywood Vampires.

Życie prywatne

Gwiazdor w 1983 roku ożenił się z Lori Anne Allison, z którą rozwiódł się po dwóch latach małżeństwa. Później spotykał się między innymi z Kate Moss i Winoną Ryder. W 1998 roku związał się z Vanessą Paradis, z którą ma dwoje dzieci – urodzoną w 1999 roku Lily-Rose Depp i Johna Christophera „Jacka” Deppa III, który przyszedł na świat w 2002 roku. W 2012 roku aktor rozstał się z piosenkarką i trzy lata później poślubił Amber Heard. W 2017 roku ich związek zakończył się w aurze skandalu – żona oskarżyła Deppa o przemoc domową.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO