Lista tematów o których musicie porozmawiać przed ślubem, by nie groził wam rozwód.

Związki to sprawa bardzo skomplikowana, a związek małżeński to już w ogóle! Warto pewne kwestie omówić jeszcze przed wypowiedzeniem sakramentalnego „TAK”. Często dopiero po ślubie okazuje się, że ona nie chce mieć dzieci, a on pragnie potomstwa. On woli spędzać czas z kumplami kiedy ma wolne, a ona za wszelką cenę chce go zmusić do siedzenia w domu. Ona ma przyzwyczajenia, które wkurzają go do granic możliwości. W efekcie tego wiele osób po prostu się rozstaje. Z hukiem i boleśnie. Jakie kwestie przed ślubem warto poruszyć?
 

Kwestie powiększenia rodziny

To najczęstszy powód rozstań ze względu na różnicę poglądów. Ona chce, a on nienawidzi dzieci albo to ona potrzebuje powiększać już rodzinę, a dla niego jest zdecydowanie za szybko. To jeden z tych tematów, którym warto poświęcić kilka, albo nawet kilkanaście rozmów. Trzeba być pewnym tego, że wszystkie plany i oczekiwania są jasne, a najlepiej jeśli się pokrywają. I to raczej nie jest miejsce na kompromis – to zbyt poważna decyzja. W końcu chodzi o powołanie na świat nowego człowieka.

Finanse

Musicie wiedzieć ile zarabiacie. W małżeństwie nie ma miejsca na ukrywanie takich spraw. Poza tym musicie rozważyć również wszystko inne, co dotyczy stricte finansów np. czy będziecie mieli oddzielne konta czy jednak jedno wspólne. Czy o wszystkich zakupach dyskutujecie między sobą, czy możecie sobie pozwolić na jakieś własne zachcianki bez zgody drugiej osoby. Dzięki rozmowie będziecie wiedzieli jak widzi to wasza połówka oraz na co po ślubie będziecie mogli sobie wspólnie pozwolić.

zdj1

Obowiązki

To również bardzo gorący temat. Musicie dokładnie określić kto będzie zajmował się czym w waszym domu. Czy do ciebie będzie należało gotowanie? A może to on jest mistrzem kuchni, a ty będziesz tylko zmywała? Kiedy ty będziesz odkurzała to czy on będzie robił pranie. I tak dalej. Wasze mieszkanie/dom to wspólne miejsce, o które oboje musicie zadbać tak samo. Dobrze jeśli będziecie wiedzieli jakie kto ma obowiązki i kiedy je wykonuje.


Jak rozwiązywać konflikty?

Musicie również wiedzieć jak zachowujecie się w przypadku kłótni, konfliktów i stresowych sytuacji. Czy wolicie przepracować to sami, czy jednak zależy wam na tym, aby bliska wam osoba znajdowała się w podorędziu? Trzeba doskonale wiedzieć również JAK dokładnie załatwia konflikty – potrafi rozmawiać nawet jak jest zły? A może ona kompletnie się w sobie zamyka?

Wasza codzienność

Musicie znać się na tym polu idealnie. Musicie znać swoje przyzwyczajenia, rytm dnia. A może macie jakieś swoje uzależnienia, z których nigdy nie zrezygnujecie? Tutaj jest miejsce na wszelkie kompromisy, omówienia, dojścia do porozumienia. Ewentualne zmiany. Możecie to przepracować już przed ślubem, żeby wiedzieć czego się spodziewać albo czego oczekiwać. To są bardzo ważne rzeczy – w takiej codzienności właśnie będziecie razem przez całe życie.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO