Gdzie obejrzeć

Zwierzogród
"Zwierzogród" znany również jako "Zooutopia" to pełnometrażowy film animowany produkcji USA. Studio odpowiedzialne zań to Walt Disney Animation Studio. Scenariusz to dzieło Jareda Bush'a i Phila Johnston'a, zaś za reżyserię odpowiadają Byron Howard, Rich Moore i Jared Bush. Jak na ten gatunek filmowy, tytuł poszczycić się może realizacją z bardzo dużym rozmachem. Jego budżet wynosił ponad 340 mln USD, zaś zarobki jakie udało się tym kosztem uzyskać przekraczają 1 mld dolarów! Światowa premiera miała miejsce 11 lutego 2016r., a na ekrany polskich kin trafił tydzień później. 

Tytuł oryginalny: Zootopia
Gatunek: Animowany / Przygodowy / Familijny
Reżyseria: Byron Howard / Rich Moore
Scenariusz: Jared Bush / Phil Johnston
Rok premiery: 2016
Kraj: USA

 

Materiały promocyjne filmu

Zwierzogród – opis fabuły

To niezwykle kolorowa historia wprost ze świata zwierząt. Jej główną bohaterką jest Judy Hoops – młoda zajączka, pochodząca z małego miasteczka, która marzy o wielkiej karierze strażniczki prawa. Kiedy wreszcie osiąga samodzielność, opuszcza pełnych obaw rodziców i rusza w świat na poszukiwanie przygód. Dociera do wielkiej metropolii – Zwierzogrodu, gdzie poznaje lisa Nicka Bajera. Już pierwsze ich spotkanie sprawia, że między nimi zaiskrzy. Lis bowiem to znany naciągacz, który wykorzystuje tym razem pozycję świeżo upieczonej funkcjonariuszki prawa by wyłudzić porcję lodów dla swojego udawanego synka. Kolejny dzień pracy nie jest dla niej dużo lżejszy i kończy się tak, że otrzymuje ultimatum. Albo rozwiąże trudną sprawę, albo żegna się z karierą policjantki. Zdeterminowana zajączka podejmuje śledztwo i o dziwo, pomaga jej w tym Nick Bajera. Zwierzęcy duet łączy siły i ruszają na poszukiwanie sprawiedliwości. Czy im się uda? Przekonaj się sam! Film dostępny jest obecnie w serwisach HBO GO, Chili, iTunes, Rakuten i VOD.pl.

Zwierzogród – obsada

Jak wiadomo w animacji ciężko znaleźć twarz znajomego aktora. Przedstawiamy zatem listę osób, które użyczyły głosu postaciom z bajki w polskiej wersji językowej.

Judy Hopps jako Julia Kamińska
Nick Bajer jako Paweł Domagała
Gazelle jako Anna Wodzyńska
Komendant Bogo jako Krzysztof Stelmaszyk
Oficer Pazurian Clawhauser jako Sebastian Perdek
Burmistrz Lewin Grzywalski jako Wiktor Zborowski
Wiceburmistrz Jagna Obłoczek jako Barbara Kurdej-Szatan
Flash jako Grzegorz Pawlak
Pan Be Maurice jako Wojciech Paszkowski

Szukasz innych animowanych produkcji? Polecamy filmy Sezon na Misia 3 i Ralph Demolka w internecie.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO