Gry planszowe – rozrywka dla całej rodziny. Czytaj więcej na Spokeo.pl

Popularne planszówki to jedne z najpopularniejszych gier towarzyskich. Jak sama nazwa wskazuje, do rozpoczęcia i prowadzenia rozgrywki potrzebna jest plansza. Najczęściej gry tego rodzaju charakteryzują się pewnego rodzaju losowością – często wykorzystywane są kości do gry i pionki, które obrazują pozycję gracza i jego postępy. Najczęściej do gry dołączony jest poradnik – na rynku znajdziemy zarówno proste gry planszowe, jak i skomplikowane rozgrywki, które potrafią pochłonąć nawet dziesiątki godzin. Jaki jest fenomen gier planszowych? Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie zmienia to jednak faktu, że planszówki cieszą się niezmienną popularnością. 

Dlaczego sięgamy po gry planszowe?

Na pierwszy rzut oka planszówki nie prezentują się zbyt atrakcyjnie – proste gry oparte na losowości i zwykłym szczęściu. Okazuje się jednak, że jest to wyjątkowy sposób na spędzenie czasu ze znajomymi i przyjaciółmi. Świetnie integrują i wprowadzają elementy rywalizacji, którą uwielbia wielu z nas. Przełamują barierę kontaktu i tworzą niesamowitą atmosferę wspólnie spędzonego czasu. Na ich korzyść przemawia także grono jej odbiorców – mnogość planszówek sprawia, że świetnie się przy nich bawią całe rodziny. Odpowiednio dobrany do graczy tytuł jest gwarancją świetnej zabawy, a najprostsze zasady bez trudu opanują nawet kilkuletnie dzieci. To właśnie z myślą o najmłodszych powstało wiele gier, które dbają o ich rozwój i edukację. Przekazywane w przystępnej formie informacje i treści trafiają na wyjątkowo podatny grunt, jakim jest chłonny umysł dziecka, spragniony nowych wrażeń i bodźców. Nie oznacza to jednak, że gry planszowe skierowane są tylko do małoletnichnajlepsze gry planszowe to także świetne rozwiązanie dla dorosłych graczy. Tytuły polegające na strategicznym myśleniu, ekonomii, handlu i rozwijaniu własnej postaci potrafią rozkręcić niejedną imprezę. Oprócz rozwoju naszego mózgu, gry sprawiają również, że zapominamy o problemach i troskach dnia codziennego. Dajemy się pochłonąć niesamowitym przygodom naszej postaci i rywalizacji ze znajomymi.


Odłóż ten telefon!

Gry planszowe pogłębiają więzi – choć to stwierdzenie może uchodzić za banalne, jest w nim bardzo dużo prawdy. Siadając przy jednym stoliku zapominamy o świecie zewnętrznym. Odkładamy telefony, tablety i komputery – jest to świetny test na uzależnienie od internetu. Być może warto ukarać znajomego, uporczywie odświeżającego Facebooka, utraconą turą lub kolejką? Dzięki grom planszowym mamy możliwość przebywania z najbliższymi, znajomymi i świetnej zabawy w niewielkim gronie. Rozbudowane gry planszowe są także zwierciadłem, dzięki któremu mamy okazję lepszego poznania innych i samego siebie. Można w tym przypadku mówić nawet o pewnym zjawisku społecznym, w którym z całą pewnością warto wziąć udział. Nic więc dziwnego, że możemy dzisiaj mówić o prawdziwym odrodzeniu popularnych planszówek. Swoją rolę odegrał w tym zjawisku także internet, dla którego gry planszowe stały się alternatywą – szczególnie jeśli chcemy spędzić czas w nieco niekonwencjonalny sposób.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO