Audiobooki będą dostępne za darmo w sieci

Harry Potter: Daniel Radcliffe czyta powieść J. K. Rowling. Darmowy audiobook dostępny na Spotify

Niedawno J. K. Rowling, autorka słynnego „Harry’ego Pottera”, uruchomiła specjalną stronę o nazwie „Harry Potter AT Home”. Za jej pośrednictwem każdy może uczestniczyć w zajęciach Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart oraz brać udział w różnych grach, wyzwaniach i zabawach. Celem tej strony było zapewnienie rozrywki osobom, które musiały poddać się izolacji podczas pandemii koronawirusa. W ostatnim czasie zapoczątkowana przez pisarkę akcja wzbogaciła się o zupełnie nowy element.

Plakat

Na początku tego tygodnia w sieci opublikowano w formie audiobooka pierwszy rozdział „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”, który jest czytany przez samego odtwórcę tytułowego bohatera, Daniela Radcliffe’a. Audiobook jest dostępny za darmo na Spotify oraz na stronie WizardingWorld.com.

Kogo jeszcze usłyszymy?

Poza Danielem Radcliffem, w akcję zaangażowały się również inne brytyjskie gwiazdy, które występowały w filmach związanych z uniwersum „Harry’ego Pottera”. Lektorem audiobooków publikowanych na Spotify będzie również Eddie Redmayne, który zagrał Newta Scamandera w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Usłyszymy także głos jego koleżanki z planu, Claudii Kim, która wcieliła się w rolę Maledictus w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Kolejne rozdziały będą czytać też takie gwiazdy, jak Stephen Fry, który był narratorem gier komputerowych z serii „Harry Potter”, Dakota Fanning, David Beckham czy Noma Dumezweni. Akcja będzie trwać przez kilka tygodni, w ciągu których stopniowo będą się pojawiały nowe fragmenty książki. Do końca czerwca ma się ukazać 17 rozdziałów. Poniżej możecie zobaczyć wideo promujące tę niezwykłą akcję:Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO