Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Eddie Redmayne. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

Eddie Redmayne to brytyjski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, ale także piosenkarz i model. Nagrodzony Oscarem za swoją rolę Stephena Hawkinga w filmie "Teoria wszystkiego". Zobaczcie ile o nim wiecie. 

Wszystko o: Eddie Redmayne 

Pełne imię i nazwisko: Edward John David "Eddie" Redmayne 
Data i miejsce urodzenia: 6 stycznia 1982, Londyn 
Zawód: aktor 
Partnerka: Hannah Bagshawe (żona od 2014-obecnie)
Dzieci: Iris Mary (2016), Luke (2018)
Wzrost: 184 cm 
Waga: ok. 76 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Londynie, jako syn Patricii i Richarda. Ma dwóch rodzonych braci i przyrodnie rodzeństwo (siostrę i brata). Uczył się w Jackie Palmer School w High Wycombe, a później kształcił się w Eton College. Studiował także historię sztuki w Trinity College na University of Cambridge, a studia ukończył z wyróżnieniem w 2003 roku. 


Kariera 

W 2008 roku rozpoczął karierę jako model i działalność w tym zawodzie kontynuował sporadycznie do 2012 roku. Jako aktor profesjonalny zadebiutował w 2002 roku w "Wieczorze Trzech Króli" w teatrze. W telewizji debiutował jeszcze wcześniej bo pod koniec lat 90. Regularne role filmowe zaczął otrzymywać dopiero od połowy kolejnej dekady. Zagrał w takich produkcjach jak "Elizabeth: Złoty wiek", "Kochanice króla" czy "Teoria wszystkiego". Za ostatni film otrzymał Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. 

Życie prywatne

15 grudnia 2014 poślubił swoją długoletnią partnerkę Hannah Bagshawe (byli ze sobą od 2012 roku. Wcześniej Redmayne spotykał się z Carey Mulligan. Z Bagshawe ma dwójkę dzieci: córkę Iris Mary (2016) oraz syna Luke'a (2018). 


Eddie Redmayne - najlepsze filmy i seriale

Eddie Redmayne jest obecnie jednym z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Początkowo kształcił się w Eton College, gdzie był na jednym roku z księciem Williamem. Później studiował historię sztuki na Uniwersytecie Cambridge. Niedługo po ukończeniu studiów rozpoczął pracę modela i prezentował ubrania firmy Burberry. Wkrótce jednak postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie i w 2002 roku zadebiutował w adaptacji „Wieczoru Trzech Króli”. Z czasem został dostrzeżony przez krytyków i w 2004 roku otrzymał nagrodę Critics’ Choice Theatre Award dla najbardziej obiecującego aktora. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zaczął występować w produkcjach telewizyjnych i filmach. Pierwsze ważne role otrzymał między innymi w takich filmach jak „Elizabeth: Złoty wiek”, „Uwikłani” czy „Kochanice króla”. W 2015 roku za rolę Stephena Hawkinga w filmie „Teoria wszystkiego” otrzymał Złoty Glob, a także był nominowany do Oscara i nagrody BAFTA. Do Oscara był później nominowany również za kreację stworzoną w „Dziewczynie z portretu”.

1. „Teoria wszystkiego”, reż. J. Marsh (2014)
2. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, reż. D. Yates (2016)
3. „Dziewczyna z portretu”, reż. T. Hooper (2015)
4. „Mój tydzień z Marilyn”, reż. S. Curtis (2011)
5. „Les Misérables. Nędznicy”, reż. T. Hooper (2012)

Macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas filmy? Jeśli tak, gorąco zachęcamy do obejrzenia kolejnych niezwykłych produkcji, takich jak „Prawdziwa historia króla skandali” oraz „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Polecamy również trzymający w napięciu film akcji „Człowiek w ogniu”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO