Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Dakota Fanning życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, dzieci

wikipedia.org/Salpi Bezdijan/CC BY 2.0

Dakota Fanning jest amerykańską aktorką i modelką. Popularność przyniosły jej role w takich produkcjach jak „Wojna światów”, „Jestem Sam”, „Człowiek w ogniu”, „Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu” czy „Pewnego razu… w Hollywood”. W latach 2018-2020 występowała w serialu „Alienista”. Jest laureatką Saturna, Satelity i dwóch nagród Critics’ Choice. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Dakota Fanning

Pełne imię i nazwisko: Hannah Dakota Fanning
Data i miejsce urodzenia: 23 lutego 1994, Conyers, USA
Zajęcie: aktorka, modelka
Partner: brak informacji
Dzieci: brak
Wzrost: 163 cm
Waga: 50 kg
Instagram: @dakotafanning


Kariera

Dakota Fanning karierę rozpoczęła w dzieciństwie występując gościnnie między innymi w takich serialach jak „Ostry dyżur” i „Ally McBeal”. Przełomowy okazał się dla niej rok 2001, w którym zagrała postać Lucy Diamond w filmie „Jestem Sam” z Seanem Pennem w roli głównej. Udział w produkcji zapewnił jej rozpoznawalność, uznanie krytyków oraz rolę w kolejnym hollywoodzkim filmie „24 godziny” z Kevinem Baconem. Wkrótce zaczęła współpracować z największymi amerykańskimi reżyserami, w tym ze Stevenem Spielbergiem i Quentinem Tarantino. W 2003 roku była po raz pierwszy nominowana do Saturna za występ w serialu „Wybrańcy obcych”. Trzy lata później otrzymała tę statuetkę za rolę w filmie „Wojna światów”. W 2018 roku ponownie była nominowana do Saturna za kreację stworzoną w serialu „Alienista”. Fanning karierę aktorską łączy z modelingiem i bierze udział w profesjonalnych sesjach zdjęciowych – współpracowała między innymi z Marciem Jacobsem, Karlem Lagerfeldem oraz Tomem Fordem.

Życie prywatne

Gwiazda ma siostrę, Elle Fanning, która również jest znaną aktorką. Dakota jest bardzo wszechstronnie uzdolniona – gra na wielu instrumentach, tańczy i jeździ konno.
Dakota Fanning – gwiazda młodego pokolenia. Poznajcie jej najlepsze roleDakota Fanning jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia. Znana jest ze swoich wszechstronnych zdolności – gra na licznych instrumentach, tańczy i jeździ konno. Karierę rozpoczęła już jako małe dziecko od występów gościnnych w takich serialach jak „Ostry dyżur” czy „Ally McBeal”. Najważniejszym momentem w jej karierze był rok 2001, w którym wcieliła się w rolę Lucy Diamond w filmie „Jestem Sam” u boku Seana Penna. Występ w produkcji przyniósł jej międzynarodową sławę, a także rolę w kolejnej hollywoodzkiej produkcji „24 godziny” z Kevinem Baconem. Młoda gwiazda szybko zaczęła współpracować z największymi amerykańskimi reżyserami, między innymi ze Stevenem Spielbergiem czy Quentinem Tarantino. Aktorka występowała na ekranie z takimi gwiazdami, jak Robert de Niro, Tom Cruise, Charlize Theron, Christopher Walken czy Denzel Washington. Pomimo młodego wieku Fanning ma na swoim koncie już wiele nagród filmowych. W 2006 roku otrzymała Saturna za rolę w filmie „Wojna światów”. Do tej statuetki była również nominowana za kreacje w serialach „Alienista” oraz „Wybrańcy obcych”.Dakota Fanning - najlepsze role

1. „Wojna światów”, reż. S. Spielberg (2005)

2. „Pewnego razu… w Hollywood”, reż. Q. Tarantino (2019)

3. „Alienista" (2018-)

4. „The Runaways: Prawdziwa historia”, reż. F. Sigismondi (2010)

5. „Człowiek w ogniu”, reż. T. Scott (2004)

Obejrzeliście już wszystkie filmy z Dakotą Fanning? W takim razie koniecznie zobaczcie porywający film „Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki” z Harrisonem Fordem. Polecamy również takie filmy jak „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” oraz „Robaczki z Zaginionej Doliny”.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO