Ursus i Landini

Ciągniki rolnicze Ursus i Landini oraz maszyny rolnicze Zamość, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski – niezbędnik nowoczesnych gospodarstw

OTWÓRZ KATALOG CIĄGNIKÓW

Ciągniki rolnicze są obecnie jedną z najpowszechniejszych maszyn rolniczych stosowanych w pracach polowych oraz leśnych. Coraz większa ilość rolników decyduje się na zakup sprzętu od autoryzowanych dealerów. Wśród sprawdzonych producentów ciągników i maszyn rolniczych brylują obecnie marki takie jak Ursus, Pronar, Landini, Solis, New Holland czy John Deere. Duży popyt budzi dużą podaż – nic więc dziwnego, że w Polsce znajdziemy dziesiątki serwisów i firm, które dostarczają sprzęt rolniczy najwyższej jakości. 

 

Fotografia ilustracyjna

Polska wieś nieustannie się modernizuje – duży wpływ miało na to chociażby wejście naszego kraju w struktury Unii Europejskiej, które miało miejsce w roku 2004. Od tamtej pory stałym elementem wiejskiego krajobrazu stały się nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Maszyny rolnicze – niezbędnik gospodarza

Nowoczesna i zmechanizowana wieś to jednak nie tylko ciągniki rolnicze. W produkcji rolnej pomagają też liczne maszyny, które znacząco ułatwiają pracę gospodarskie. Wśród nich największą popularnością cieszą się ładowacze czołowe, przyczepy, pługi, agregaty, siewniki, rozsiewacze nawozów i opryskiwacze. Często wybierane są także maszyny i narzędzia do prac leśnych i ogrodowych – kosiarki, glebogryzarki czy ładowacze. Skąd tak dużą popularność ciągników i maszyn rolniczych? Warto zauważyć, że znacząco ułatwiają one prace w gospodarstwach rolnych. Dzięki nim widocznie przyspieszony jest też proces produkcji – pośrednio zwiększają także plony i wydajność polskich wsi.

Ciągniki rolnicze marki Ursus – najlepsza inwestycja?

Za nazwą Ursus przemawia wysoka jakość i efektywność innowacyjnych maszyn rolniczych, które usprawnią prace rolne w każdych warunkach. Ursus to innowacyjna firma prowadząca działalność w sektorze motoryzacyjnym. Warto dodać, że może się ona pochwalić niesłabnącą popularnością wśród polskich rolników. Firma kojarzona jest przede wszystkim z ciągnikami wysokiej jakości, które przez lata służyły na polskich wsiach i są jednym z elementów składowych jej rozwoju. Ursus jest także największym polskim producentem ciągników i maszyn rolniczych. Ciekawostką jest, że firma rozwija się prężnie także w branży komunikacyjnej zajmując się produkcją autobusów i trolejbusów. Jak dziś radzi sobie firma? Polskie przedsiębiorstwo Ursus SA obecnie zajmuje się realizacją innowacyjnego projektu „Rozwój innowacyjnej, uniwersalnej konstrukcji układów przeniesienia mocy do ciągników rolniczych”, który ma za zadanie wzmocnić sektor rolnictwa od strony motoryzacyjnej oferując ciągniki rolnicze, leśne i specjalne o wysoce energooszczędnych parametrach technicznych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom prace rolne są bardziej efektywne, a inwestycja w ciągniki Ursus przynosi znaczne zyski dzięki ich wysokiej wydajność.

Landini – ciągniki rolnicze prosto z Włoch

Dość popularną marką ciągników rolniczych w Polsce jest też Landini. Jaki jest rodowód firmy? Została ona założona w 1884 roku przez Giovanniego Landiniego w miejscowości Fabbrico funkcjonując początkowo pod nazwą „Fabbrica di Attrezzi Agricoli ed Enologici”. W latach trzydziestych XX wieku stała się głównym włoskim producentem ciągników rolniczych. Z początku produkowane maszyny rolnicze były głównie parowe. W roku 1910 został skonstruowany przez Giovanniego Landiniego pierwszy stabilny silnik dwusuwowy i jako pierwszy we Włoszech zastosował go w sektorze rolniczym. Dzisiaj firma Landini jest już znana na całym świecie i jest jednym z czołowych producentów ciągników rolniczych


Mechanizacja gospodarstw i dynamiczny rozwój rolnictwa sprawiają, że wiele osób uważa pracę rolników za łatwą i niewyczerpującą. Nic bardziej mylnego – do wysiłków włożonych w jakość produktów i upraw należy dopisać także niebagatelne ceny ciągników i maszyn rolniczych.

Ile kosztują maszyny rolnicze?

Ciężki kawałek chleba rolników wymaga ciężkich i nierzadko bardzo drogich maszyn. Nowe ciągniki rolnicze mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Podobnie rzecz się ma w przypadku maszyn rolniczych, których wartość niejednokrotnie przekracza pięciocyfrowe kwoty. Wśród najdroższych maszyn wymienić należy kombajny samobieżne, prasy, owijarki i ładowacze czołowe. Nic więc dziwnego, że rolnicy i zainteresowani najczęściej wybierają sprzęt od autoryzowanych dealerów. Kwitnie także rynek używanych ciągników i maszyn, na którym można zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt dużo taniej. Wystarczy odwiedzić popularne polskie serwisy internetowe i aukcyjne – przekonamy się wówczas o skali opisywanego zjawiska. Nie ma więc także nic dziwnego w ogromnej popularności serwisów najnowszych maszyn rolniczych.

Serwis i gwarancja maszyn rolniczych

Także wymiana części i serwis ciągnika czy maszyny mogą być bardzo kosztowne. Uszkodzenie ważnego elementu może uszczuplić portfel właściciela nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wielu z nich stara się więc o jak najdłuższą gwarancję i profesjonalne serwisowanie swoich maszyn. Na terenie naszego kraju znajdziemy mnóstwo przedsiębiorstw odpowiedzialnych właśnie za naprawy i serwisowanie rolniczego sprzętu. Decydując się na kupno warto rozważyć przede wszystkim dostępność część, odległość do najbliższego serwisu i okres gwarancji. Przypomnijmy, ze specjalistyczne maszyny narażone są na duże obciążenia i nakład pracy – w ich wyniku prędzej czy później będziemy zmuszeni do napraw i serwisowania. Warto więc jeszcze przed zakupem zminimalizować koszty ewentualnych usterek. 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO