Czy ich twarz "zabrzmi" znajomo?

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - inne odsłony znanych nam gwiazd

„Twoja twarz brzmi znajomo” to polski program rozrywkowy, który emitowany jest na antenie Polsat od 2014 roku. Oparty jest na hiszpańskim formacie „Your Face Sounds Familiar”, który z kolei emitowany był na kanale antena 3. Przez pierwsze cztery edycje realizowano program w Hali Mera w Warszawie, a od piątej edycji nagrania odbywają się w siedzibie telewizji Polsat. Kto do tej pory brał udział w programie? Na czym polega program? Sprawdźcie koniecznie! 

 

Materiały promocyjne programu

„Twoja twarz brzmi znajomo” – zasady programu 

Przez kilka odcinków ośmiu polskich osobowości ma za zadanie jak najwierniej odwzorować wylosowane przez siebie postacie, którymi są artyści polscy i zagraniczni. Muszą wcielić się w te postaci – odwzorować ruchy, mimikę i barwę głosu, a czasem również układy taneczne. W każdym odcinku jurorzy oceniają poszczególne występy, przydzielając każdemu z uczestników punkty: od 10 do 1 punkta. Po głosowaniu jurorów każdy z uczestników ma swoje 5 punktów, które może przekazać wybranemu przez siebie konkurentowi. Wygrywa ten, kto ma najwięcej punktów – wtedy zdobywa 10 tysięcy złotych i może przekazać tę kwotę na wybrany przez siebie cel. Później odbywa się losowanie kolejnych postaci na przyszły tydzień. 

W finale z kolei występuje się m.in. w duetach – dotyczy to osób, które odpadły już z programu. W finale nie uwzględnia się poprzedniej punktacji, a do wygrania jest 100 000 złotych, który przeznacza się na wybrany przez siebie cel charytatywny. 

 


Skład jury 

Do tej pory w jury zasiadali: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski, Adam Strycharczuk, Paweł Królikowski, Bartłomiej Królikowski, a także DJ Adamus i Katarzyna Kwiatkowska. Gościnnie w jury pojawili się: Piotr Polk, Kazimierz Mazur, Stefano Terrazzino i Joanna Liszowska

Zwycięzcy 

Do tej pory odbyło się 13 edycji (chociaż póki co 13. edycja „Twoja twarz brzmi znajomo” została zawieszona). Do tej pory zwycięzcami byli: Katarzyna Skrzynecka, Marek Kaliszuk, Stefano Terrazzino, Bartłomiej Kasprzykowski, Aleksandra Szwed, Maria Tyszkiewicz, Kasia Popowska, Kacper Kuszewski, Filip Lato, Mateusz Ziółko, Kazimierz Mazur i Adam Strycharczuk. Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO