Ile to będzie kosztować?

Zdjęcia Google przestają być darmowe

Przechowywanie zdjęć w chmurze stało się bardzo popularne – zwłaszcza dziś, w dobie powszechnego dostępu do sieci. Jedną z najpopularniejszych usług tego rodzaju są Zdjęci Google, które właśnie nieco zmienia swoją politykę względem niektórych użytkowników. Już pod koniec zeszłego roku firma informowała, że każde zdjęcie przesyłane w trybie „wysokiej jakości” będzie wchodziło w limit 15 GB wolnego miejsca na chmurze. Teraz zmiana ta wchodzi w życie i od 1 czerwca użytkownicy muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Oczywiście pojemność naszej chmury możemy zwiększyć – będzie się to jednak wiązało z dodatkowymi opłatami. 

Fotografia poglądowa

Pocieszający dla dotychczasowych użytkowników jest fakt, że zdjęcia przesłane do 1 czerwca na chmurę nie będą liczyć się do nowych limitów. Mamy więc jeszcze kilka dni na zrobienie kopii zapasowych ważnych dla nas plików.

Google Zdjęcia – ile to będzie kosztować?

Usługa ma dotyczyć zdjęć wysokiej jakości, które nie ulegają kompresji (i tym samym pogorszeniu). Trzeba także przyznać, że cennik nowej usługi nie jest jednak zbytnio wygórowany. Za 100 GB dodatkowego miejsca zapłacimy około 9 złotych miesięcznie – 200 GB to z kolei koszt około 14 złotych. Nasza chmura może mieć także pojemność nawet 2 TB – w takim przypadku trzeba liczyć się z kosztem około 50 złotych miesięcznie. Zdecydujecie się na wykupienie dodatkowego miejsca? A może w ogóle nie korzystacie z usługi?

Sprawdź również jak zmienić zdjęcie profilowe i hasło na InstagramieKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO