Tym razem na stałe

YouTube Shorts – usługa oficjalnie w Polsce

YouTube to dziś jedna z najpopularniejszych platform streamingowych – nic więc dziwnego, że stara się wychodzić naprzeciw rosnącym oczekiwaniom użytkowników. Jednym z pomysłów na rewolucję jest wprowadzenie YouTube Shorts, które ponownie zadebiutowało w Polsce, tym razem oficjalnie i dla wszystkich (wciąż jednak w nieco okrojonej wersji beta). Wielu użytkowników miało już okazję pobawić się YouTube Shorts – teraz usługa wraca i prawdopodobnie zostanie na stałe. Shorts pozwala na nagrywanie maksymalnie minutowych filmów w orientacji pionowej – wykorzystywać można w nich oczywiście różnorodne efekty – klipy można także łączyć. 

YouTube Shorts

Nowa opcja zadebiutuje już jutro – 14 lipca 2021. Początkowo może ona cechować się pewnymi niedociągnięciami – pamiętajmy jednak, że nie jest to jej finalna odsłona. 

YouTube Shorts – nowe funkcje?

Shorts ma się doczekać jeszcze wielu usprawnień – już jutro jednak opcja wystartuje z wieloma ciekawymi funkcjami. Sam zespół za nią odpowiedzialny mówi o kilku najważniejszych nowościach – są nimi:

• możliwość dodawania tekstu w konkretnym momencie filmu
• pobieranie dźwięku z innych materiałów Shorts i wykorzystanie ich u siebie
• w pełni automatyczne dodawanie napisów
• możliwość nagrywania maksymalnie 1-minutowych materiałów kamerą Shorts
• dodawanie klipów z galerii, które nagrane zostały kamerą Shorts
• filtry, korekcja kolorów i inne efekty

Wiele wskazuje na to, że YouTube Shorts  może dać twórcom zupełnie nowe pole do interakcji i formy tworzenia treści. Czekacie na nie z niecierpliwością? A może uważacie, że to udziwnienie, które nie wpłynie na rodzaj prezentowanych treści? Czekamy na wasze opinie i komentarze. 

Sprawdź również - Jak znaleźć pracę na TikToku?Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO