Przydatne oprogramowanie

TeamViewer - zdalne sterowanie innym komputerem

Okazuje się, że aby zdobyć zdalny dostęp do innego komputera nie ma konieczności instalacji serwera lub klienta na dysku komputera. Odpowiednim programem narzędziowym, który umożliwi nam zdalne sterowanie innym pulpitem jest TeamViewer. Do jego uruchomienia potrzebny jest jedynie dostęp do internetu i system operacyjny Windows. Program reklamuje się jako całkowicie bezpieczny – korzysta z kluczy kodowania sesji. Aktualna wersja programu oznaczona jest liczbą 14.1.3399. Program objęty jest licencją freemium. Oznacza to, że można z niego korzystać zupełnie za darmo – z wyłączeniem zastosowań komercyjnych.

W sieci znajdziemy sporo daarmowych programów, które znacząco mogą ułątwić nam pracę biurową na komputerze. Do najbardziej użytecznych należą chociażby WinRar i pakiet biurowy LibreOffice

 

TeamViewer

Funkcje i pobieranie programu TeamViewer

Podstawowymi funkcjami TeamViewer jest oczywiście zdalny dostęp do pulpitu innego urządzenia. Pomiędzy komputerami można także przesyłać pliki, otwierać karty w przeglądarce oraz prowadzić czaty audio i wideo. Możliwe jest także nawiązanie kilku połączeń za pomocą jednego okna. TeamViewer poradzi sobie również z danymi ze schowka, zaporami ogniowymi i lokalnymi adresami IP i NAT. Najczęściej wykorzystywany jest przy szkoleniach, prezentacjach, pokazach i materiałach odtwarzanych bezpośrednio. Warto odnotować, że program znajdziemy również w wersji przenośnej – wówczas pełna nazwa programu to TeamViewer Portable. Uruchomić ją można chociażby za pomocą portu USB lub innej zewnętrznej pamięci masowej. TeamViwer Portable nie wymaga instalacji. 

Jesteś fanem pracy w rytmach muzyki? Sprawdź nasz ranking muzycznych serwisów streamingowychKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO