Sprawdź czego słuchasz!

Shazam – aplikacja do rozpoznawania muzyki. Jak sprawdzić co leci w radiu?

Dziś muzyka jest niemal wszechobecna – zwłaszcza za sprawą internetu, który pozwala nam w kilka sekund posłuchać niemal dowolnego utworu z całego świata. Tak ogromna baza danych może jednak sprawiać trudności – ileż to razy słyszeliśmy radiowy hit i nie potrafiliśmy sobie przypomnieć jego tytułu. Okazuje się, że obecnie nie jesteśmy już skazani na nucenie zasłyszanego otworu i nadzieję, że któryś z naszych znajomych będzie potrafił go rozpoznać.Z pomocą przychodzą nam bowiem jednak aplikacje, które spokojnie możemy wykorzystać w tym celu. Jedną z najlepszych i najbardziej popularnych aplikacji do rozpoznawania muzyki jest Shazam. Co takiego oferuje popularna apka? 

Materiały promocyjne aplikacji

W tym miejscu warto zaznaczyć, że Shazam jest aplikacją darmową i dostępną zarówno dla posiadaczy iPhone’ów, jak i miłośników Androida. Znajdziemy ją bowiem odpowiednio w App Store i Google Play

Shazam – funkcje i możliwości

Główną funkcją aplikacji jest oczywiście rozpoznawanie piosenek i utworów muzycznych – Shazam w kilka sekund wskaże wykonawcę i tytuł aktualnie odtwarzanego utworu. Aplikacja pozwala także na odtwarzanie danej piosenki i dodanie jej do playlisty – np. na Spotify czy w Apple Music. Dodatkowo Shazam wyświetli też tekst piosenki, który będzie zsynchronizowany z odtwarzanym utworem. Aplikacja szybko przerzuci nas także do teledysku na YouTube. Shazam działa offline i może automatycznie rozpoznawać piosenki nawet po wyłączeniu aplikacji. Dodatkowo posiada on tryb ciemny, który jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Użytkownicy mogą także skorzystać z polecanych utworów, rankingów i rekomendacji. A ty używasz Shazam? Jeśli tak podziel się z nami swoją opinią.

Za pomocą aplikacji Shazam możesz sprawdzić chociażby teksty piosenek Eminema i Shakiry. Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO