Ciekawostki o YouTube – czego nie wiedziałeś o popularnym serwisie?

YouTube stał się jedną z najpopularniejszych witryn internetowych. Obecnie za jego pośrednictwem możemy obejrzeć mnóstwo materiałów i z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Nawet regularni użytkownicy nie znają jednak wszystkich jego sekretów. Oto kilka ciekawostek o YouTube, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia.

1. Pierwszy filmik na YouTube

23 kwietnia 2005 roku w serwisie pojawił się pierwszy w historii materiał wideo. Przedstawia on jednego z twórców serwisu – Jaweda Karima. Znajduje się on w zoo i komentuje trąby znajdujących się w tle słoni.

2. Pierwsza siedziba

YouTube kojarzy nam się obecnie z ogromną firmą, która generuje miliardy zysków. Niewielka liczba użytkowników wie, że pierwszą siedzibę miał on w biurze nad pizzerią San Mateo w Kalifornii.

3. YouTube w wielu językach

W 2007 roku wprowadzono interfejsy językowe, które oparte są na lokalizacji użytkownika. YouTube dostępny jest aż w 54 językach na całym świecie. Warto zauważyć jednak, że nie wszędzie można uzyskać dostęp do serwisu. Pozbawieni takiej możliwości są na przykład mieszkańcy Tajlandii, Pakistanu, Indonezji, Iranu czy Chin.

Sprawdź również - jak pobrać film z YouTube?

4. Miliardy wyświetleń i nowe materiały co sekundę?

Jak wskazują statystyki za pośrednictwem serwisu obejrzano ponad miliard razy ponad 100 różnych materiałów. W Polsce wyświetleniami przekraczającymi miliard mogą pochwalić się kanały StepRecords oraz ProstoTV. W ich przypadku jednak mowa o łącznych wyświetleniach wszystkich umieszczonych na kanałach materiałów – oba prezentują klipy muzyczne. Nowe filmy pojawiają się w zawrotnym tempie – co minutę pojawia się około 300 godzin nowych filmów.

5. Najpopularniejsze wideo w serwisie

Rekordowe pod względem wyświetleń nie jest już od dawna Gangnam Style – rewelacja muzyczna sprzed kilku lat. Obecnym rekordzistą jest klip Despacito, który pod koniec lutego 2019 roku przekroczył barierę … 6 miliardów wyświetleń.

6. YouTube jako serwis randkowy?

Dziś nie wyobrażamy sobie YouTube w formie serwisu randkowego – takie jednak były pierwotne założenia jego twórców. Serwis miał nosić nazwę Hotornot. Pomysłodawcy spotkali się jednak ze sporą ilością problemów i na szczęście zmienili koncept swojej działalności.


7. Wicelider w sieci

Choć w dużej mierze zdajemy sobie sprawę z rozmiarów YouTube, to zaskakujące jest, że wyprzedza on w rankingu stron internetowych takich gigantów jak Facebook czy Wikipedia. Jedyną stroną, która generuje większy jest Google, którego własnością od kilku lat jest YouTube.

8. YouTube w zasięgu ręki

Choć zdajemy sobie sprawę z potężnego udziału w ruchu internetowym urządzeń mobilnych, to zaskakujące są statystyki YouTuba na smartfonach. Okazuje się, że więcej ludzi korzysta z serwisu za pośrednictwem telefonów komórkowych niż komputerów osobistych i laptopach.

9. Lobby z dowodami sukcesu

Firma świadoma jest ogromnego sukcesu, jaki udało jej się osiągnąć. Nic więc dziwnego, że najpopularniejsze klipy mają specjalne miejsce w firmowym lobby, gdzie znajdują się obrazki odnoszące się do najchętniej wyświetlanych materiałów w serwisie.

Sprawdź również - jak pobrać mp3 z YouTube?


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO