Przeglądaj dokumenty

Adobe Reader - darmowy czytnik PDF

Rozwój technologiczny przyniósł nowe rozwiązania w kwestii dokumentów. W internecie najczęściej spotkamy się z formatem PDF, którego wygodne odczytywanie umożliwia Adobe Acrobat Reader. Darmowy czytnik PDF jest niemal niezbędny, zwłaszcza jeśli jesteśmy aktywnymi użytkownikami komputera i internetu. Większość dokumentów jakie znajdziemy w sieci opiera się właśnie na tym formacie. Nawet korzystając z faktur internetowych spotkamy się właśnie z takim formatem. Nic więc dziwnego, że darmowe programy do PDF stały się tak popularne. Najpopularniejszym z nich niezaprzeczalnie jest Adobe Reader, który zadebiutował na rynku w 2007 roku. Od tamtej pory doczekał się kilkunastu wersji, które dostępne są na niemal wszystkich platformach komputerowych i systemach operacyjnych.  Najnowsza wersja Adobe Reader pochodzi z roku 2017 i opatrzona jest liczbą 11.0.23.

W tworzeniu dokumentów może natomiast przydać się darmowy pakiet biurowy OpenOffice, który świetnie sprawdzi się w przypadku domowego użytkowania.

Adobe Reader

Co oferuje darmowy Adobe Reader?

Przede wszystkim pozwala na wygodne odczytywanie plików w formacie PDF. Jego znaczącą zaletą jest też dostępność, w kilka chwil możemy go pobrać bezpośrednio z sieci i zainstalować, a na części urządzeń jest obecny w domyślnym pakiecie programów. Adobe Reader jest także alternatywą dla książek papierowych i umożliwia czytanie e-booków za pośrednictwem naszego komputera. W dobie elektronicznych książek może być to decydujący czynnik, przez który na program zdecydują się miłośnicy literatury i technologii. Program wraz ze swoim rozwojem zaimplementował wiele nowych funkcjonalności – między innymi możliwość przechowywania plików w chmurze i otwieranie tych, które niedawno były przez nas używane. Pozwala to na szybkie udostępnianie dokumentów między kilkoma komputerami i jest rozwiązaniem, z którego na pewno skorzysta spora liczba użytkowników. 

Jakie jeszcze programy warto mieć na dysku naszego komputera? Warto zainteresować się chociażby programem do wypalania płyt CD i DVD



Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO