Gdzie obejrzeć

Tajne przez poufne
„Tajne przez poufne” to mocno pokręcona komedia z udziałem największych hollywoodzkich gwiazd, takich jak George Clooney, Brad Pitt czy Frances McDormand. Film braci Coen przedstawia historię, w której nie brakuje ściśle tajnych tajemnic CIA, historii szpiegowskich, romansów i mocno niedorzecznych splotów wydarzeń, które w połączeniu ze sobą tworzą jedyną w swoim rodzaju mieszankę wybuchową. Produkcja jest świetną propozycją dla widzów, którzy cenią sobie nieco absurdalne poczucie humoru i chcą się odprężyć przed ekranem.

Tytuł oryginalny: Burn After Reading
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 2008
Premiera: 27 sierpnia 2008
Reżyseria: Joel Coen / Ethan Coen
Scenariusz: Joel Coen / Ethan Coen

"Tajne przez poufne"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film przedstawia historię Osbourne’a Coxa, który jest tajnym agentem CIA. Jego kariera wisi właśnie na włosku, a w małżeństwie też nie układa się najlepiej. Co więcej, mężczyzna ma problemy z alkoholem. Harry Pfarrer jest z kolei szeryfem w ministerstwie skarbu i wciąż ponosi konsekwencje swojej próżności. Wolny czas najchętniej spędza na internetowych randkach odbywających się za plecami jego żony, konstruowaniu innowacyjnych zabawek erotycznych oraz sypianiu z żoną Osbourne’a. Wkrótce Cox zostaje wyrzucony z pracy i postanawia opisać wszystkie tajne działania prowadzone przez CIA. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że w rzeczywistości niewiele wie o działalności wywiadu. Wstępny szkic książki trafia jednak przypadkiem do jednej z kochanek Harry’ego i jej niezbyt inteligentnego kolegi, Chada Feldheimera. Oboje sądzą, że znaleźli się w posiadaniu ściśle tajnych informacji, które pozwolą im na zarobienie dużej sumy pieniędzy. Przekazują je więc Rosjanom i w ten sposób sprawy wagi państwowej splatają się nieoczekiwanie z osobistymi historiami miłosnymi bohaterów.

Obsada

George Clooney – Harry Pfarrer
Frances McDormand – Linda Litzke
John Malkovich – Osbourne Cox
Tilda Swinton – Katie Cox
Brad Pitt – Chad Feldheimer
Richard Jenkins – Ted Treffon
David Rasche – oficer CIA
J.K. Simmons – dyrektor CIA
Olek Krupa – Krapotkin

Jeśli zainteresował wam się film „Tajne przez poufne”, z pewnością spodoba wam się także „Combat girls. Krew i honor”. Gorąco polecamy obejrzeć również takie produkcje jak „Magiczne Święta” oraz „Surferka z charakterem”.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO