Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

George Clooney - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, żona, dzieci

wikipedia.org

George Clooney jest amerykańskim aktorem, którego wielu osobom nie trzeba przedstawiać. Od lat pojawia się w największych hollywoodzkich produkcjach. Do jego najsłynniejszych ról należą występy w takich filmach jak „W chmurach”, „Ocean’s eleven: Ryzykowna gra” czy „Spadkobiercy”. Związany jest z piękną prawniczką o libańskich korzeniach. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: George Clooney

Pełne imię i nazwisko: George Timothy Clooney
Data i miejsce urodzenia: 6 maja 1961, Lexington, USA
Zawód: aktor, reżyser
Partner: Talia Balsam (1989-1993), Amal Clooney (2014-)
Dzieci: Alexander i Ella (2017)
Wzrost: 180 cm
Waga: 78 kg
Instagram: @george_clooney_page


Kariera

George Clooney przed kamerami zadebiutował w 1983 roku w filmie „Grizzly II: The Concert”. Pierwszy duży rozgłos przyniosła mu rola w serialu medycznym „Ostry dyżur”, w którym występował przez kilka lat. W 1996 roku otrzymał pierwszą dużą rolę filmową w horrorze „Od zmierzchu do świtu” Roberta Rodrigueza, w którym wcielił się w postać Setha Gacko. Wkrótce zaczął występować w największych amerykańskich produkcjach, które przyniosły mu wiele prestiżowych nagród. Za film „Syriana” z 2005 roku otrzymał Oscara i Złoty Glob. Tę drugą statuetkę ponownie otrzymał za rolę Everetta w filmie „Bracie, gdzie jesteś?” braci Coen. Po raz drugi zdobył Oscara w 2012 roku za produkcję filmu „Operacja Argo”. Aktor jest również właścicielem firmy produkującej tequilę Casamigos, która stała się jedną z najszybciej rozwijających się marek tego alkoholu na świecie.

Życie prywatne

Gwiazdor w 1989 roku ożenił się z aktorką Talią Balsam. Cztery lata później związek ten zakończył się rozwodem. Później Clooney spotykał się między innymi z Ginger Lynn Allen, Renée Zellweger, Sarah Larson, Elisabettą Canalis i Stacy Keibler. W 2014 roku aktor oświadczył się prawniczce, Amal Alamuddin, którą poślubił w tym samym roku. W 2017 roku urodziły im się bliźnięta – Alexander i Ella.
George Clooney – najlepsze filmy z aktorem, które trzeba zobaczyć!George Clooney jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Przed kamerami zadebiutował w 1983 roku w filmie „Grizzly II: The Concert”. Światową sławę zyskał w latach dziewięćdziesiątych za sprawą serialu medycznego „Ostry dyżur”, w którym występował przez kilka dobrych lat. Pierwszym znaczącym filmem, w którym zagrał, był „Od zmierzchu do świtu” Roberta Rodrigueza, w którym wcielił się w rolę Setha Gacko. Z czasem zaczął występować w największych hollywoodzkich produkcjach, które przyniosły mu wiele prestiżowych nagród. Za film „Syriana” z 2005 roku otrzymał Oscara i Złoty Glob. Tę drugą statuetkę zdobył ponownie za rolę Everetta w filmie „Bracie, gdzie jesteś?” braci Coen. Po raz drugi zdobył Oscara w 2012 roku za produkcję filmu „Operacja Argo”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które zdecydowanie trzeba zobaczyć:

1. „W chmurach”, reż. J. Reitman (2009)

Film „W chmurach” przedstawia historię Ryana, który jest zupełnie oddany swojej pracy. Nigdy nie założył rodziny i nawet nie ma własnego domu. Przez okrągły rok lata pomiędzy miastami rozrzuconymi po całych Stanach Zjednoczonych, żeby zwalniać pracowników różnych firm. Nie zastanawia się wiele nad swoją pracą do czasu, gdy w jego życiu pojawiają się dwie kobiety. Pierwsza z nich, Alex, prowadzi podobny do niego styl życia. Z kolei młoda i ambitna Natalie zamierza dokonać zupełnych zmian w firmie Ryana. Czas spędzony w towarzystwie ich obu nakłoni Ryana do poważnych przemyśleń nad sensem tego, czym się zajmuje.2. „Od zmierzchu do świtu”, reż. R. Rodriguez (1996)

Richard i Seth (George Clooney) są jednymi z najbardziej poszukiwanych przestępców Ameryki. Brutalni mordercy pozostawili za sobą wiele ofiar. Gdy policja depcze im po piętach, podejmują decyzję o ucieczce do Meksyku. Porywają więc kempingowy wóz pewnego pastora, Jacoba Fullera, który utracił wiarę i jest ojcem dwójki dzieci, Kate oraz Scotta. Dzięki porwanym zakładnikom, przestępcom udaje się niepostrzeżenie przejechać przez granicę. W końcu robią przystanek w przydrożnej knajpie „Titty Twister”, w której zabawa trwa od zmierzchu do świtu. Wkrótce się okazuje, że lokal jest prowadzony prze spragnione krwi wampiry.

3. „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra”, reż. S. Soderbergh (2001)

W filmie „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra” Clooney wcielił się w Danny’ego Oceana, który jest urodzonym złodziejem. Niedawno wyszedł z więzienia i planuje kolejny, ogromny skok. Zamierza jednocześnie okraść trzy największe kasyna w Las Vegas, które należą do Terry’ego Benedicta. Jest to formą zemsty za to, że podrywa on atrakcyjną żonę Danny’ego, Tess. Ocean zbiera więc zespół najlepszych fachowców i zaczyna wdrażać swój misterny plan w życie. Łupem jedenastu złodziei ma paść co najmniej 150 milionów dolarów.4. „Niebezpieczny umysł”, reż. G. Clooney (2002)

Reżyserski debiut George’a Clooneya przedstawia częściowo opartą na faktach historię gwiazdora stacji telewizyjnej NBC, Chucka Hirscha Barrisa. Stał się on legendą amerykańskiej telewizji za sprawą słynnego talk-show „Randka w ciemno”. W 2002 roku wydał autobiografię, w której wyznał, że w latach 70. został zwerbowany przez CIA. Co więcej przyznał, że w trakcie swojej tajnej służby zabił co najmniej 32 osoby. Nigdy jednak nie potwierdzono tych informacji. Niewątpliwie jednak stał się jedną z najbardziej barwnych postaci przemysłu rozrywkowego.

5. „Spadkobiercy”, reż. A. Payne (2011)

„Spadkobiercy” to opowieść o Mattcie Kingu (w tej roli George Clooney), który mieszka na Hawajach i jest wpływowym oraz bardzo zapracowanym biznesmenem. Styl życia nie ułatwia mu kontaktów z żoną Elizabeth, a także dwiema dorastającymi córkami, Alexandrą i Scottie, z którymi od dawna nie rozmawia. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy Elizabeth w wyniku nieszczęśliwego wypadku na łodzi zapada w śpiączkę. Matt musi porzucić część zawodowych obowiązków i zająć się córkami. Staje też przed koniecznością sprzedaży ziemi, którą jego rodzina posiadała od pokoleń.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO