Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Frances McDormand kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Materiały promocyjne filmu

Frances McDormand to amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, która jest laureatką trzech Oscarów. Na swoim koncie ma wiele niezapomnianych roli, ale co o niej wiecie? 

Wszystko o: Frances McDormand 

Data i miejsce urodzenia: 23 czerwca 1957, Chicago 
Zawód: aktorka 
Partner: Joel Coen (1984)
Dzieci: Pedro McDormand Coen (adoptowany w 1995)
Wzrost: 165 cm 
Waga: ok. 67 kg
Instagram: brak 


Kariera 

Uczyła się w Yale School of Drama, a po studiach występowała w teatrach na terenie całego kraju. Na ekranie zadebiutowała w 1984 roku w filmie "Śmiertelnie proste". Przełomową rolą w jej karierze okazała się ta w "Missisipi w ogniu", za którą została nominowana do Oscara. Dwie kolejne nominacje do tej nagrody otrzymała za "U progu sławy" i "Dalekiej północy". Grała w wielu produkcjach swojego męża i szwagra. Za rolę w filmie "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" otrzymała Złoty Glob, a także Oscara. Z kolei dramat "Nomadland" przyniósł jej dwa kolejne Oscary. 

Życie prywatne 

Od 1984 roku jest związana z Joelem Coenem. W 1995 roku adoptowali Pedro, chłopca z Paragwaju, kiedy ten miał sześć miesięcy. 
Frances McDormand – wybór najlepszych filmów z udziałem aktorkiFrances McDormand jest amerykańską aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, a także żoną słynnego reżysera, Joela Coena. Swojego zawodu uczyła się w Yale School of Drama. Po studiach zaczęła występować w teatrach na terenie całego kraju. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1984 roku w filmie „Śmiertelnie proste” braci Coen. Film jednak nie przyniósł jej zbyt wielkiego rozgłosu i powróciła do występów na scenie. Przełom w jej karierze nastąpił dopiero trzy lata później, gdy zagrała w sztuce „Tramwaj zwany pożądaniem”. Za stworzoną w niej kreację była nominowana do prestiżowej nagrody teatralnej Tony. O aktorce zrobiło się naprawdę głośno, gdy wystąpiła w drugoplanowej roli w filmie „Missisipi w ogniu” Alana Parkera, za którą była nominowana do Oscara. Udział w produkcji otworzył jej drzwi do hollywoodzkiej kariery. Gwiazda ma na swoim koncie dwie nagrody Akademii Filmowej – za role w filmach „Fargo” z 1996 roku oraz w „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” z 2017 roku. Za ten ostatni film otrzymała również Złoty Glob.Frances McDormand - najlepsze filmy

1. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, reż. M. McDonagh (2017)

2. „Fargo”, reż. E. Coen/J. Coen (1996)

3. „Daleka północ”, reż. N. Caro (2005)

4. „Tajne przez poufne”, reż. E. Coen/J. Coen (2008)

5. „Missisipi w ogniu”, reż. A. Parker (1988)

Jeśli zainteresowały was filmy z Frances McDormand, z pewnością spodobają wam się również takie produkcje jak „Jeszcze dzień życia” oraz „Pułkownik Kwiatkowski”. Z kolei osobom, które planują rodzinny seans, polecamy obejrzeć film animowanyDudi: cała naprzód”.Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO