Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

John Malkovich. Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, żona, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Materiały promocyjne serialu

John Malkovich to amerykański aktor, reżyser i producent filmowy, który kilkakrotnie nominowany był do Oscara i Złotego Globu. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: John Malkovich 

Pełne imię i nazwisko: John Gavin Malkovich 
Data i miejsce urodzenia: 9 grudnia 1953, Christopher 
Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy 
Partnerka: Glenne Headly (1982-1988; rozwód), Nicoletta Peyran (żona od 1989-obecnie)
Dzieci: Amandine (1990), Loewy (1992)
Wzrost: 183 cm 
Waga: ok. 78 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Dorastał z trzema młodszymi siostrami - Melissą, Amandą i Rebeccą, a także starszym bratem Dannym. Uczęszczał do Logan Grade School, Webster Junior High School, a następnie do Benton Consolidated High School. Już w dzieciństwie brał udział w występach szkolnych. 


Kariera 

Jego pierwszym filmowym doświadczeniem była praca statysty. Jego pierwszą większą rolą była ta w produkcji "Miejsca w sercu". Popularność zdobył dzięki rolom w takich filmach i serialach jak "Śmierć komiwojażera", "Alive, dramat w Andach" czy "Niebezpieczne związki". Na swoim koncie ma oczywiście znacznie więcej wartych zapamiętania ról - można wszystkie sprawdzić niżej, w zakładce z jego najlepszymi filmami i serialami. 

Życie prywatne 

2 sierpnia 1982 roku poślubił Glenne Headly, ale para rozwiodła się w 1988 roku po tym, jak Malkovich zakochał się w Michelle Pfeiffer na planie "Niebezpiecznych związków" i postanowił się z nią związać. 

20 września 1989 roku ożenił się po raz drugi z Włoszką Nicolettą Peyran, z którą doczekał się dwójki dzieci: córki Amandine (1990) i syna Loewy'ego (1992). 

Jest zadeklarowanym ateistą. 


John Malkovich - najlepsze filmy i seriale 

John Malkovich jest jednym z najbardziej utalentowanych amerykańskich aktorów, a także twórców filmowych. Już w liceum chętnie brał udział w przedstawieniach i udzielał się w różnych wydarzeniach artystycznych. Wkrótce rozpoczął studia na wydziale teatralnym w Illinois State University. W 1976 roku wraz z Joan Allen i Garym Sinise założył Steppenwolf Theatre Company w Chicago. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1978 roku w komedii „Dzień weselny” Roberta Altmana. Jego pierwszą ważną filmową kreacją była postać niewidomego Willa w filmie „Miejsca w sercu” z 1984 roku, za którą był nominowany do Oscara. Do tej statuetki był po raz drugi nominowany w 1994 roku za rolę w filmie „Na linii ognia”. Aktor znany jest również z tego, że chętnie występuje w niekomercyjnych produkcjach, takich jak na przykład „Przypadkowy turysta” (1988). Nie ma również oporów przed ukazaniem własnej osoby w ironiczny sposób, co doskonale udowodnił w filmie „Być jak John Malkovich” z 1999 roku, w którym wcielił się w samego siebie.

1. „Niebezpieczne związki”, reż. S. Frears (1998)
2. „Być jak John Malkovich”, reż. S. Jonze (2000)
3. „Myszy i ludzie”, reż. G. Sinise (1992)
4. „Na linii ognia”, reż. W. Petersen (1993)
5. „Con Air – lot skazańców”, reż. S. West (1997)

Jeśli widzieliście już wszystkie filmy z Johnem Malkovichem, koniecznie obejrzyjcie teraz fenomenalną komedię „We dwoje zawsze raźniej”. Mocnych wrażeń dostarczą wam z kolei takie produkcje jak „Mistrz kierownicy ucieka 2” oraz „Oszukać przeznaczenie 4 - 3D”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO