Gdzie obejrzeć

Shrek gdzie obejrzeć online?
"Shrek" to pełnometrażowy film animowany produkcji amerykańskiej. Za reżyserię odpowiedzialny jest duet Andrew Adamson i Vicky Jenson. Opracowaniem scenariusza zajął się zespół Joe Stillman, Roger S.H. Shulman, Ted Elliott, Terry Rossio. Tytuł ujrzał światło dzienne 22 kwietnia 2001 roku na ekranach światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z tytułem najwcześniej 13 lipca 2001 roku. Historia opowiada o zielonym ogrze, który próbuje odzyskać swój dom. Wraz ze swoim towarzyszem, gadającym osłem, wyruszają na ratunek pięknej księżniczki. Film został ciepło przyjęty zarówno przez widzów jak i przez krytyków. W 2002 roku otrzymał Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany, Złoty Glob za najlepszą komedię lub musical oraz nagrodę BAFTA za najlepszy scenariusz adaptowany. Wytwórnie odpowiedzialne za wypuszczenie filmu to DreamWorks Animation, DreamWorks SKG, Pacific Data Images oraz Vanguard Films.

Tytuł oryginalny: Shrek
Gatunek: Animacja / Komedia
Reżyseria:  Andrew Adamson / Vicky Jenson
Rok premiery: 2001
Kraj: USA

Materiały promocyjne filmu

Shrek – opis fabuły

Samotny Ogr, nic nie robiący sobie z sąsiadów, których trzyma na dystans dzięki swojej sile i brzydocie, zostaje zmuszony do zmiany swojego trybu życia. Cała masa bajkowych postaci koczujących pod jego domem zmusza go do opuszczenia posiadłości i rozprawienia się ze złym księciem. w tej wyprawie towarzyszy mu gadający osioł, sprawca wielu komediowych sytuacji. Po dotarciu do zamku księcia, ten wykorzystuje bohaterów do swych niecnych planów porwania i poślubienia królewny. Dzielny Ogr i równie dzielny osioł docierają do królewny, po drodze zwyciężając smoczycę i zabierają królewnę Fionę do zamku. Po drodze wydarzy się jednak coś niezwykłego: brzydki Ogr i piękna królewna zapałają do siebie uczuciem. Co powie na to książę, i czy w ogóle możliwy jest związek Ogra z dziewczyną? w bajkach wszystko jest możliwe. Film obecnie dostępny jest w streamingowych serwisach Chili, iTunes, Rakuten czy Amazon Prime Video

Shrek – obsada

W przypadku animacji ciężko dojrzeć aktorów na ekranie. Użyczają oni jedynie swoich głosów. Przedstawiamy obsadę wersji angielsko oraz polskojęzycznej.

Zbigniew Zamachowski jako Shrek
Jerzy Stuhr jako Osioł
Agnieszka Kunikowska jako królewna Fiona
Adam Ferency jako Lord Farquaad
Janusz Zadura jako Robin Hood
Tomasz Bednarek jako Ciastek
Mike Myers jako Shrek
Eddie Murphy jako Osioł
Cameron Diaz jako królewna Fiona
John Lithgow jako Lord Farquaad
Vincent Cassel jako Robin Hood
Conrad Vernon jako Ciastek

Szukasz innych filmów animowanych? Polecamy produkcje SpongeBob Film: Na ratunek i Scooby-Doo: Wesołego Halloween.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO