Tego uśmiechu nie da się zapomnieć

Cameron Diaz - najlepsze filmy z udziałem aktorki. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Cameron Diaz jest jedną z największych gwiazd amerykańskiego kina. Początkowo pracowała jako modelka, a w wieku 21 lat postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie i wzięła udział w castingach do filmu „Maska”. Chociaż nie posiadała żadnego doświadczenia, przyznano jej główną rolę, która otworzyła jej drzwi do światowej kariery. Ogromną popularność przyniosły jej takie kolejne produkcje, jak „Mój chłopak się żeni”, „Sposób na blondynkę” czy „Być jak John Malkovich”. Za rolę w tym ostatnim obrazie była nominowana do Złotego Globu i BAFTA. Chociaż jakiś czas temu gwiazda ogłosiła, że kończy już karierę, filmy z jej udziałem wciąż przyciągają przed ekrany miliony widzów. Wybraliśmy pięć filmów z udziałem aktorki, które koniecznie powinniście zobaczyć:

1. „Być jak John Malkovich”, reż. S. Jonze (1999)

Ten dość niezwykły film przedstawia historię Craiga Schwartza, który jest utalentowanym lalkarzem. Nikt jednak nie docenia jego talentu, a jego małżeństwo przechodzi poważny kryzys, co prowadzi go na skraj załamania. Pod presją żony Lotte (Cameron Diaz) podejmuje nieciekawą pracę urzędnika na Manhattanie. Jego biuro znajduje się na 7,5 piętrze biurowca. Pewnego dnia odkrywa, że znajduje się tam wejście do tajemniczego korytarza. Wkrótce przekonuje się, że prowadzi on do… głowy słynnego aktora, Johna Malkovicha. Zdezorientowany Craig zaczyna patrzeć na świat jego oczami.

Materiały prasowe

2. „Holiday”, reż. N. Meyers (2006)

„Holiday” opowiada historię Amandy (Cameron Diaz), która mieszka w pięknej posiadłości w Los Angeles. Z kolei Iris mieszka w starym domu znajdującym się na spokojnej, angielskiej prowincji. Obie kobiety są rozczarowane swoimi zawodami miłosnymi. Gdy nawiązują kontakt przez internet, postanawiają zamienić się na czas urlopu swoimi domami. Obie uważają, że zmiana otoczenia pomoże im lepiej przetrawić sercowe rozterki. Przeprowadzka wprowadzi do ich życia jednak więcej zamieszania. Amanda pozna wyrafinowanego Grahama, a Iris roztargnionego Milesa.

3. „Aniołki Charliego”, reż. E. Banks (2000)

„Aniołki Charliego" to rzy agentki, Natalie (Cameron Diaz), Dylan i Alex tworzą zespół zwany Aniołki Charliego. Wszystkie są piękne, inteligentne i co najważniejsze – mają licencję na zabijanie. Są mistrzyniami sztuk walki, w podczas swoich misji chętnie korzystają z dobrodziejstw technologii. Pracują dla agencji detektywistycznej prowadzonej przez milionera Charliego, którego nigdy osobiście nie poznały. Wszelkie zlecenia otrzymują za pośrednictwem Boosleya. Pewnego dnia zostaje porwany genialny naukowiec Eric Knox, który opracował system pozwalający na identyfikację głosu rozmówcy. Zabójcze dziewczyny wyruszają na ratunek porwanemu geniuszowi.


4. „Zła kobieta”, reż. J. Kasdan (2011)

W filmie „Zła kobieta” Diaz wcieliła się w postać nauczycielki, Elizabeth Halsey, która mocno wyróżnia się na tle grona pedagogicznego. Jest wulgarna, pije, pali i marzy jedynie o rozstaniu się z zawodem. Gdy rzuca ją narzeczony, Halsey postanawia uwieść przystojnego i zamożnego Scotta. Okazuje się jednak, że ma silną przeciwniczkę, Amy. Co więcej, o jej względy wciąż zabiega namolny nauczyciel wychowania fizycznego. Wkrótce uknuta przez Elizabeth intryga rozrasta się na całą szkołę, wywołując falę katastrofalnych konsekwencji.

5. „Sposób na blondynkę”, reż. P. Farrelly/Bobby Farrelly (1998)

Ted jest życiowym nieudacznikiem, który wciąż nie może zapomnieć o swojej szkolnej miłości, Mary. Niegdyś mieli się wybrać razem na bal maturalny, ale ich randka zakończyła się niepowodzeniem – w wyniku fatalnego wypadku Ted zamiast na bal, trafił do szpitala. Gdy był leczony, Mary wyprowadziła się na Florydę i słuch o niej zaginął. Po czternastu latach mężczyzna postanowił odnaleźć obiekt swoich westchnień. Wynajmuje więc prywatnego detektywa. Wszystko się jednak komplikuje, gdy detektyw sam zakochuje się w pięknej Mary.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO