Podobne filmy i seriale znajdziesz na samym dole

Zemsta online | Obsada, fabuła, opis filmu, zwiastun | Gdzie oglądać? Opinie, opis fabuły, obsada, jak się kończy, podobne filmy i seriale

Adaptacje szkolnych lektur wcale nie muszą być nudne i nieciekawe. Doskonałym przykładem może być tutaj film „Zemsta”, który zadebiutował w 2002 roku. Świetna adaptacja komedii autorstwa Aleksandra Fredry cieszy się do dziś sporą popularnością – nie tylko wśród młodzieży, która szuka streszczenia tej szkolnej lektury. 

Tytuł oryginalny: Zemsta
Gatunek: Komedia / Kostiumowy
Reżyseria: Andrzej Wajda
Scenariusz: Andrzej Wajda
Rok produkcji: 2002
Kraj: Polska

Kadr z filmu "Zemsta"

Opis filmu

Fabuła filmu pod tytułem „Zemsta” nie będzie zaskoczeniem dla tych, którzy czytali komedię autorstwa Aleksandra Fredry. Historia opiera się na konflikcie pomiędzy Cześnikiem Raptusiewiczem i Rejentem Milczkiem. Ten pierwszy pragnie ożenić się z podstarzałą Podstoliną – pomóc mu w tym ma prześmieszny Papkin, który stara się uchodzić za bohatera i weterana wojennego. Tymczasem bratanica Cześnika, Klara, zakochana jest w synu Rejenta, Wacławie. W tym wszystkim jest też także romantyczna miłość Papkina, który wzdycha do o wiele młodszej Klary. Taka mieszanka wybuchowa nie może doprowadzić do niczego dobrego – zwłaszcza, że rody są ze sobą zwaśnione. Dziś film w reżyserii Andrzeja Wajdy obejrzeć można chociażby na Netfliksie, Chili czy VOD.pl. Poniżej natomiast znaleźć możecie jego zwiastun i obsadę.


Zemsta – zwiastun 

Obsada

Janusz Gajos
Andrzej Seweryn
Agata Buzek
Cezary Żak
Daniel Olbrychski
Katarzyna Figura
Rafał Królikowski
Roman Polanski
Lech Dyblik
Jerzy Nowak
Tadeusz Wojtych

Szukasz innych polskich filmów? Sprawdź tytuły Mały Jakub i Ławeczka.

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO