Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Janusz Gajos - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, żona, dzieci

AKPA

Janusz Gajos jest polskim aktorem filmowym i teatralnym, a także pedagogiem i fotografem. Popularność przyniosły mu role między innymi w takich produkcjach jak „Czterej pancerni i pies”, „Przesłuchanie”, „Zemsta”, „Żółty szalik” i „Układ zamknięty”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Orłów, Wiktorów i Diamentowych Lwów. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Janusz Gajos

Pełne imię i nazwisko: Janusz Jerzy Gajos
Data i miejsce urodzenia: 23 września 1989, Dąbrowa Górnicza
Zawód: aktor, pedagog
Partner: Zoja Gajos (rozwód), Ewa Miodyńska (rozwód), Barbara Nabiałczyk (rozwód), Elżbieta Brożek (obecnie)
Dzieci: Agata (1980)
Wzrost: 169 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Janusz Gajos studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi. W 1964 roku zadebiutował w filmie Marii Kaniewskiej „Panienka z okienka”. Dwa lata później otrzymał rolę w serialu „Czterej pancerni i pies”, która okazała się przełomowa dla jego kariery i zapewniła mu rozpoznawalność. Gajos występował między innymi w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz w teatrach: Kwadrat, Polskim, Dramatycznym i Komedia. Od 1985 roku był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, a od 2003 roku z warszawskim Teatrem Narodowym. Występował również w spektaklach Teatru Telewizji. Od 2003 roku wykłada na łódzkiej PWSFTviT. W 1998 roku odsłonięto jego gwiazdę w Alei Gwiazd w Łodzi. Aktor sześciokrotnie otrzymał filmową nagrodę Orły. Jest też laureatem pięciu Wiktorów i kilku Złotych Kaczek. Został odznaczony między innymi Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Życie prywatne

Aktor był czterokrotnie żonaty. Był związany kolejno z Zoją Gajos, Ewą Miodyńską i Barbarą Nabialczyk. Obecnie jego żoną jest Elżbieta Brożek. Ze związku z Barbarą Nabialczyk ma córkę Agatę, która urodziła się w 1980 roku.
Janusz Gajos – najlepsze filmy z udziałem aktora. To trzeba zobaczyć!Janusz Gajos jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Do zawodu przygotowywał się na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1964 roku w filmie Marii Kaniewskiej „Panienka z okienka”. Przełom w jego karierze nastąpił dwa lata później, gdy otrzymał rolę w serialu „Czterej pancerni i pies”. Udział w produkcji sprawił, że stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych aktorów w całym kraju. Gajos występował między innymi w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi a także w takich teatrach jak: Kwadrat, Polski, Dramatyczny czy Komedia. Od 1985 roku był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, a od 2003 roku z warszawskim Teatrem Narodowym. Nieraz występował również w spektaklach Teatru Telewizji. Od 2003 roku Gajos wykłada na PWSFTiT w Łodzi. W ciągu swojej kariery zdobył wiele wyróżnień, nagród oraz odznaczeń. W 1998 roku odsłonięto jego gwiazdę w łódzkiej Alei Gwiazd. Aktor jest również sześciokrotnym laureatem filmowej nagrody Orły. Ma też na swoim koncie pięć Wiktorów i kilka Złotych Kaczek.Janusz Gajos - najlepsze filmy

1. „Przesłuchanie”, reż. R. Bugajski (1982)

2. „Układ zamknięty", reż. R. Bugajski (2013)

3. „Jasminum”, reż. J. Kolski (2006)

4. „Ucieczka z kina Wolność”, reż. W. Marczewski (1990)

5. „Żółty szalik”, reż. J. Morgenstern (1989)

Obejrzeliście już wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie zachęcamy do zobaczenia kolejnych świetnych produkcji, takich jak „Nostradamus: 2012” czy „Parnassus”. Mocnych wrażeń dostarczy wam z kolei mocny film akcji „Pan życia i śmierci”.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO