Podobne filmy i seriale znajdziesz na samym dole

Utalentowany pan Ripley cały film online | Obsada, fabuła, opis, zwiastun | Gdzie oglądać? Opinie, opis fabuły, obsada, jak się kończy, podobne filmy i seriale

Film „Utalentowany pan Ripley” z Mattem Damonem i Judem Lawem w rolach głównych to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który opowiada o tym, jakich zniszczeń potrafią dokonać umiejętne kłamstwa. Młody mężczyzna podstępem zdobędzie zaufanie osób z wyższych sfer, dzięki czemu rozpocznie życie, o którym zawsze marzył. Jego niczego nieświadomi nowi znajomi nawet nie będą przeczuwać, jakie niebezpieczeństwo sprowadzili do swojego domu. Gdy się zorientują w sytuacji, pan Ripley pokaże największy i najbardziej przerażający ze swoich licznych talentów.

Tytuł oryginalny: The Talented Mr. Ripley
Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 1999
Premiera: 12 grudnia 1999
Reżyseria: Anthony Minghella
Scenariusz: Anthony Minghella

"Utalentowany pan Ripley"/Mat. promocyjne

Opis fabuły

Film przedstawia historię niezbyt zamożnego i samotnego Toma Ripleya, który jest młodym człowiekiem marzącym o lepszym życiu. Pewnego dnia otrzymuje propozycję, która może zupełnie odmienić jego nieciekawy los. Bogaty przemysłowiec Herbert Greenleaf przez pomyłkę bierze go za absolwenta Princeton oraz profesjonalnego pianistę. Tom nie wyprowadza mężczyzny z błędu i podczas rozmowy udaje, że jest bliskim przyjacielem jego syna, Dickiego. Niczego nieświadomy Greenleaf postanawia więc poprosić Toma o przysługę – chce, żeby sprowadził z Włoch Dickiego, który wiedzie tam beztroskie życie i bez skrupułów trwoni rodzinny majątek. Młodzieniec zgadza się na to i jeszcze przed podróżą dokładnie przygotowuje się do odegrania roli osoby należącej do wyższych sfer. Gdy przybywa na miejsce, oczarowuje Dickiego i jego dziewczynę Marge między innymi swoją szeroką wiedzą o jazzie. Dzięki kolejnym kłamstwom oraz umiejętnemu naśladowania innych, Tom zaczyna wieść życie, o którym zawsze marzył. Gdy jednak Dickie ma już dość swojego nowego towarzysza, ten odkrywa w sobie kolejny i bardzo niebezpieczny talent.


Zwiastun

Obsada

Matt Damon – Tom Ripley
Gwyneth Paltrow – Marge Sherwood
Jude Law – Dickie Greenleaf
Cate Blanchett – Meredith Logue
Philip Seymour Hoffman – Freddie Miles
Jack Davenport – Peter Smith-Kingsley
James Rebhorn – Herbert Greenleaf
Philip Baker Hall – Alvin MacCarron
Celia Weston – ciotka Joan

Zainteresował was „Utalentowany pan Ripley”? W takim razie z pewnością spodoba wam się również film „Jack Ryan: Teoria chaosu”. Zachęcamy też do zapoznania się z takimi produkcjami jak „I odpuść nam nasze długi” oraz „Chmura”.

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO