Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Gwyneth Paltrow życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

instagram.com/@gwynethpaltrow

Gwyneth Paltrow jest amerykańską aktorką i twórczynią filmową. Międzynarodową sławę przyniosły jej role w takich produkcjach jak „Siedem”, „Iron Man”, „Utalentowany pan Ripley”, „Morderstwo doskonałe” czy „Genialny klan”. W 1999 roku otrzymała Oscara za występ w filmie „Zakochany Szekspir”. Przez wiele lat była żoną lidera zespołu Coldplay. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Gwyneth Paltrow

Pełne imię i nazwisko: Gwyneth Kate Paltrow
Data i miejsce urodzenia: 27 września 1972, Los Angeles, USA
Zawód: aktorka, reżyserka, scenarzystka
Partner: Chris Martin (2003-2015), Brad Falchuk (2018-)
Dzieci: Apple Martin (2004), Moses Martin (2006)
Wzrost: 175 cm
Waga: 57 kg
Instagram: @gwynethpaltrow


Kariera

Gwyneth Paltrow urodziła się w rodzinie o artystycznych tradycjach – jej ojciec, Bruce Weigert Paltrow, był reżyserem i producentem telewizyjnym, a matka, Blythe Danner, była aktorką. Gdy Gwyneth miała jedenaście lat zaczęła występować razem z matką w teatrze w Nowym Jorku. Później zaczęła studiować antropologię na Uniwersytecie Kalifornijskim, ale wkrótce postanowiła poświęcić się aktorstwu. Przed kamerami zadebiutowała w 1989 roku w dramacie „High” reżyserowanym przez jej ojca. Niedługo później pojawiła się w filmach „Wrzask” z Johnem Travoltą i „Hook” w reżyserii Stevena Spielberga. Przełom w jej karierze nastąpił w 1995 roku, gdy otrzymała rolę w thrillerze „Siedem” - była za nią nominowana do Saturna. Kolejną ważną produkcją była „Emma”, dzięki której aktorka otrzymała Złotego Satelitę. Uznanie krytyków przyniosły jej również występy w filmach „Wielkie nadzieje” i „Morderstwo doskonałe”. W 1999 roku otrzymała Oscara i Złoty Glob za rolę w „Zakochanym Szekspirze”.

Życie prywatne

Aktorka w latach 1994-1997 była związana z Bradem Pittem. W 2003 roku wyszła za wokalistę zespołu Coldplay, Chrisa Martina, z którym ma córkę Apple Blythe Alison (ur. 2004) i syna Mosesa Bruce’a Anthony’ego (ur. 2006). W 2015 rozwiodła się z muzykiem i trzy lata później wzięła ślub z producentem filmowym Bradem Falchuckem.
Gwyneth Paltrow – wybór najlepszych filmów z udziałem aktorkiGwyneth Paltrow to amerykańska aktorka, która już od dawna należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd. Pierwsze kroki w kierunku kariery aktorskiej zaczęła stawiać już w wieku jedenastu lat, gdy wraz ze swoją matką występowała w nowojorskim teatrze. Chociaż początkowo planowała studiować antropologię, ostatecznie zdecydowała się poświęcić aktorstwu. Przed kamerami zadebiutowała w dramacie „High” z 1989 roku. Dwa lata później zagrała w filmie „Wrzask”, w którym wystąpiła u boku Johna Travolty i Heather Graham. Przełomowy dla jej kariery okazał się rok 1995, w którym wystąpiła w filmie „Siedem” Davida Finchera. Z czasem gwiazda stała się laureatką wielu prestiżowych nagród filmowych, w tym Złotych Globów, które otrzymała za role w filmach „Dowód” i „Zakochany Szekspir”. Za występ w tym drugim obrazie dostała również Oscara. Wybraliśmy pięć produkcji z udziałem gwiazdy, które możemy wam polecić:

1. „Dowód”, reż. J. Madden (2005)

„Dowód” opowiada o historii Catherine (Gwyneth Paltrow), która rzuca studia, żeby zaopiekować się ojcem Robertem. Jest on genialnym matematykiem, który zapadł na chorobę psychiczną. Mężczyzna, który niegdyś był jedną z największych sław uniwersytetu, zaczął żyć we własnym świecie. Całymi dniami przesiaduje w swoim pokoju i zapełnia kolejne notesy nieczytelnymi notatkami. Wkrótce umiera, pozostawiając córce w spadku swój cały dorobek. Zdruzgotanej Catherine pomaga były asystent ojca, który chce przejrzeć jego ostatnie notatki. Sądzi on, że może się tam znaleźć rewolucyjny dowód matematycznej teorii.2. „Zakochany Szekspir”, reż. J. Madden (1998)

„Zakochany Szekspir” opowiada o tytułowym bohaterze, który jest początkującym dramatopisarzem. Jego pierwsze sztuki zdobyły już uznanie krytyków i pracuje właśnie nad kolejną, zatytułowaną „Romeo i Ethel, córka pirata”. Na premierze przedstawienia ma być obecna sama królowa. Will cierpi jednak na brak natchnienia. Wszystko się zmienia, gdy zakochuje się w pięknej Violi (Gwyneth Paltrow), która pochodzi z wyższych sfer i jest już przeznaczona innemu mężczyźnie. Wena Willa natychmiast powraca. Jego ukochana ma jedno marzenie – chce zagrać w jego sztuce, co nie jest proste w czasach, w których kobietom nie wolno występować w teatrze.

3. „Sylvia”, reż. C. Jeffs (2003)

„Sylvia” to biograficzny film poświęcony amerykańskiej pisarce Sylvii Plath, w którą wcieliła się Gwyneth Paltrow. Jego akcja rozpoczyna się w 1952 roku, gdy 23-letnia Sylvia studiuje anglistykę na uniwersytecie Cambridge. Skrycie marzy, żeby zostać uznaną poetką. Pewnego dnia na przyjęciu poznaje swojego ulubionego poetę, Teda Hughesa. Mężczyzna wprawdzie przyszedł w towarzystwie innej dziewczyny, ale nie może przestać myśleć o Sylvii. Wkrótce Ted i Sylvia pobierają się i zakładają rodzinę. W dniu ślubu nikt nawet nie przypuszcza, że kilka lat później pisarka popełni samobójstwo.4. „Wielkie nadzieje”, reż. A. Cuarón (1998)

Oparte na powieści Charlesa Dickensa „Wielkie nadzieje” przedstawiają historię Finna, który jako mały chłopiec poznał Estellę (jej starszą wersję zagrała Gwyneth Paltrow). Śliczna dziewczyna stała się jego całym światem, a także obsesją. Chociaż bliscy zawsze przestrzegali przed nią Finna, nigdy nie przestał o niej myśleć. Po siedmiu latach Finn rzuca rysowanie i zajmuje się rybołówstwem. Jego życie zmienia się, gdy od pewnego prawnika otrzymuje niespodziewaną propozycję otrzymania funduszy na zorganizowanie wystawy, w zamian za wyjazd do Nowego jorku i powrót do rysowania. Na nowo budzą się w nim wielkie nadzieje, ponieważ w tym samym mieście przebywa niedostępna Estella.

5. „Emma”, reż. D. McGrath (1996)

Film „Emma” przenosi nas w realia XIX wieku. Jego bohaterką jest Emma Woodhouse (Gwyneth Paltrow), która jest piękną i bogatą kobietą, której właśnie udało się wydać za mąż byłą guwernantkę. Uradowana sukcesem postanawia zająć się dalszym swataniem swoich znajomych. Sama jednak nie zamierza wychodzić za mąż. Podczas ingerowania w życie innych osób popełni wiele błędów, do których ciężko będzie jej się przyznać. Co więcej, pochłonięta bez reszty swoim nowym zajęciem nie zauważy, że sama stała się obiektem westchnień wielu kawalerów.

Jeśli chcecie poznać więcej filmów z udziałem Gwyneth Paltrow, koniecznie zobaczcie „Contagion – Epidemia strachu” i „Morderstwo doskonałe”. Warto również obejrzeć film „Bezwstydny Mordecai”, w którym aktorka wystąpiła razem z Johnnym Deppem.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO