Kim jest?

Matt Damon – laureat Oscara za film „Buntownik z wyboru”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com

Matt Damon to amerykański aktor, scenarzysta oraz producent filmowy. Jest laureatem Oscara za scenariusz do filmu „Buntownik z wyboru”, który napisał wraz z Benem Affleckiem. Ma też na swoim koncie dwa Złote Globy. Znany jest również z takich produkcji jak „Marsjanin”, „Tożsamość Bourne’a” czy „Utalentowany pan Ripley”. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Matt Damon

Pełne imię i nazwisko: Matthew Paige Damon
Data i miejsce urodzenia: 8 października 1970, Cambridge, USA
Zawód: aktor, scenarzysta, producent
Partner: Luciana Bozán Barroso (2005)
Dzieci: Isabella (2006), Gia Zavala (2008), Stella (2010)
Wzrost: 178 cm
Waga: 86 kg
Instagram: @matt_damon_official


Kariera

Matt Damon początkowo występował w przedstawieniach teatru licealnego. Przed kamerami zadebiutował w 1988 roku w filmie „Mystic Pizza”. Niedługo później zagrał ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Benem Affleckiem, w „Więzach przyjaźni”. W Hollywood zaistniał w 1995 roku, gdy zagrał w filmie telewizyjnym „Ostatni prawdziwi kowboje. Przełom w jego karierze nastąpił w 1997 roku, gdy wystąpił w filmie Kevina Smitha „W pogoni za Amy” oraz w „Buntowniku z wyboru” z Robinem Williamsem. W 1998 roku otrzymał Oscara za scenariusz do tej drugiej produkcji. Później aktor odnosił kolejne sukcesy za sprawą takich filmów jak „Dogma”, „Infiltracja” czy „Tożsamość Bourne'a”. Był ponownie nominowany do Oscara za role w filmach „Invictus-Niepokonany”(2009), „Marsjanin” (2015) i „Manchester by the Sea” (2016).

Życie prywatne

Aktor w 2005 roku ożenił się z Lucianą Bozán Barroso. Para ma trzy córki – Isabellę (ur. 2006), Gię (ur. 2008) i Stellę (ur. 2010). Damon razem z żoną wychowuje również jej córkę z poprzedniego związku, Alexę.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO