Jakie są na to szanse?

„Terminator” - powstanie 7. część serii? Gwiazda filmu komentuje

„Terminator” jest jednym z najsłynniejszych filmów z pogranicza kina akcji i science-fiction. Pierwsza odsłona serii była przełomowa nie tylko ze względu na oryginalny scenariusz, ale również zastosowane efekty specjalne oraz charakteryzację. Z każdą kolejną częścią seria traciła jednak powoli w oczach widzów, a także krytyków. Do tej pory powstało sześć odsłon „Terminatora”. Ostatnia z nich, „Terminator: Mroczne przeznaczenie” w reżyserii Tima Millera, która ukazała się w 2019 roku miała być ponownym wielkim powrotem do słynnej serii, który pozwoliłby na dalszą kontynuację. Film jednak nie otrzymał najlepszych recenzji, a także nie okazał się tak dużym finansowym sukcesem, jak przewidywano. Mimo to, fani wciąż mają nadzieję, że powstanie jeszcze kolejna część.

"Terminator: Genisys"/Materiały promocyjne

Pierwszy „Terminator” wyreżyserowany przez Jamesa Camerona powstał w 1984 roku. W 1991 roku reżyser nakręcił drugą odsłonę filmu: „Terminator 2: Dzień sądu”. Później powstały jeszcze filmy: „Termiator 3: Bunt maszyn” (2003), „Terminator: Ocalenie” (2009), „Terminator: Genisys” (2015) oraz „Terminator: Mroczne przeznaczenie” (2019).

Jest szansa na 7. część?

W ostatnim „Terminatorze” ponownie mogliśmy zobaczyć głównych bohaterów serii, ale dołączyły do nich również nowe postacie. Twórcy planowali, że dadzą one początek nowemu i świeżemu pokoleniu, którego przygody mogłyby zostać ukazane w kolejnych odsłonach. Jedną z głównych bohaterek szóstej części była pochodząca z przyszłości żołnierka Grace, którą zagrała Mackenzie Davis. Niedawno gwiazda udzieliła wywiadu dla portalu NME, w którym była pytana między innymi o to, czy jej zdaniem istnieje szansa na kontynuowanie serii. Z jej słów wynika jednak, że nie są prowadzone na ten temat żadne rozmowy, ani nawet brana pod uwagę taka możliwość:

Na film nie było popytu, a myśl, że w takim razie będzie popyt na siódmy film, jest niedorzeczna. Powinno się zwracać uwagę na to, czego chcą odbiorcy - a oni chcą nowych rzeczy, ja również. (...) Jest wielu interesujących ludzi, którzy nie wpisują się w schemat filmowców robiących wielkie serie filmowe, a nie mieli okazji robić filmów. Teraz to w nich powinniśmy zainwestować.

Wypowiedź aktorki nie pozostawia wątpliwości, że nie możemy liczyć na powstanie siódmej części „Terminatora”. Z pewnością można przyznać rację McKenzie, która stwierdziła, że niektóre rzeczy lepiej zakończyć we właściwym momencie. Dotyczy to zwłaszcza kultowych serii filmowych, które ciągnięte w nieskończoność, wiele tracą na swoim pierwotnym uroku.

Fanów serii „Terminator” zachęcamy do zapoznania się z trzymającymi w napięciu filmami akcji „Haker” oraz „Chętni na kasę”. Mocnych i niezapomnianych wrażeń dostarczy wam również film „Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym”.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO