Internetowe quizy

Test IQ - zrób test na inteligencje i sprawdź jak mądry jesteś | Spokeo.pl

Czym jest test IQ? Pewnie wielu z was już się nad tym zastanawiało. Jest to rodzaj testów psychometrycznych służących do pomiaru prawdopodobnego rodzaju inteligencji. O ile spora część społeczeństwa często chwali się swoimi wynikami testu IQ, warto wziąć pod uwagę, że najważniejsza jest jego interpretacja. Określa ona, czy dana osoba mieści się w średniej czy też ma wynik powyżej średniej. Ważny jest również moment progowy powyżej 130 IQ, który oznajmia nam przynależność do 2% całej populacji pod względem inteligencji.

Test IQ (z ang. Intelligence quotient test) jest wartością wyrażaną w liczbach całkowitych, która jest wyrażana na podstawie wyników testu psychometrycznego. Jego celem jest pomiar przybliżonego współczynnika ilorazu inteligencji.

Rodzaje inteligencji mierzone przy pomocy testu IQ

Prawdziwy test IQ składa się z pytań opracowanych przez specjalistów i obejmuje zadania umożliwiające pomiar inteligencji na wielu płaszczyznach – wizualno-przestrzennej, logiczno-matematycznej, lingwistycznej (językowej), abstrakcyjnej, przyrodnicza, muzyczna, cielesno-kinestetyczna, interpersonalna oraz intrapersonalna. Zazwyczaj testy IQ nie mierzą inteligencji cielesno-kinestetycznej, interpersonalnej oraz intrapersonalnej. Pozostałe rodzaje można zmierzyć rzetelnym testem internetowym, który pomoże w określeniu prawdopodobnego IQ.


Darmowy test IQ

W internecie pełno jest nierzetelnych testów IQ, które bardziej pełnią funkcję rozrywkową i mają pomóc w zyskaniu dużej liczby wyświetleń linku oraz udostępnień. Nie są to testy inteligencji sporządzane przez specjalistów, a zazwyczaj zwyczajnych redaktorów. Również wyniki takich testów są niemiarodajne – ich celem jest zdobycie jak największej liczby udostępnień, a pytania są proste i nie jest trudno uzyskać wysoki wynik. Dzięki temu wiele internetowych testów IQ ma dużą liczbę udostępnień – ponieważ łechta ego użytkowników, którzy chcąc pochwalić się wynikiem przed znajomymi udostępniają link w mediach społecznościowych, a kolejni zainteresowani rozwiązują test IQ. Test na inteligencję Adconnect jest jednym z bardziej miarodajnych testów mierzących iloraz inteligencji – obejmuje on wszystkie rodzaje inteligencji, jakie można zbadać przy pomocy testu internetowego, czyli wszystkie poza cielesno-kinestetyczną, interpersonalną i intrapersonalną.

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO