Film wraca po 20 latach

„Fuks” - powstanie 2. część kultowej komedii z Maciejem Stuhrem

„Fuks” był jedną z najpopularniejszych polskich komedii lat dziewięćdziesiątych. Teraz okazuje się, że film prawdopodobnie doczeka się kontynuacji. O zamiarach stworzenia drugiej części poinformowali w ostatnim czasie przedstawiciele firmy producenckiej TFP, która należy do Zygmunta oraz Tobiasa Solorzów. Reżyser oryginalnego „Fuksa”, Maciej Dutkiewicz, w ostatnim czasie współpracuje z posiadaną przez Solorza telewizją Polsat – na jej potrzeby wyreżyserował między innymi film „Wyzwanie”, kilka odcinków serialu „Ślad”, a także jest twórcą najnowszego serialu stacji zatytułowanego „Osaczony”. Film „Fuks 2” będzie więc kolejnym owocem współpracy Dutkiewicza z Solorzami.

"Fuks"/Materiały prasowe

Na razie jeszcze nie zdradzono szczegółów fabuły „Fuksa 2”. Nie wiadomo również, czy ponownie na ekranie zobaczymy obsadę z pierwszej części z Maciejem Stuhrem na czele. Przypominamy, że poza nim w filmie wystąpili między innymi Janusz Gajos, Agnieszka Krukówna oraz Adam Ferency.

Historia szalonego śledztwa

Wyreżyserowany przez Macieja Dutkiewicza „Fuks” ukazał się w 1999 roku. Głównym bohaterem filmu, w którego wcielił się Maciej Stuhr, jest Aleks, który właśnie skończył osiemnaście lat. Nastolatek postanowił dość oryginalnie uczcić swoje urodziny – zdetonował ładunek wybuchowy, ukradł samochód, a następnie doprowadził do wypadku, w którym rozbiły się dwa policyjne radiowozy. Wszystko to jest spowodowane chęcią zemsty na biznesmenie Bagińskim, który robi podejrzane interesy. W swój szalony plan wciąga młodą sekretarkę, która pracuje w firmie Bagińskiego. Tropem młodego chuligana podąża dociekliwy śledczy, który również ma na celowniku bogatego biznesmena. Bardzo prawdopodobne, że w drugiej części „Fuksa” poznamy dalsze losy dobrze nam znanych bohaterów. Niewykluczone jednak, że jeśli w filmie nie powróci dawna obsada, opowie on zupełnie inną historię. Szczegóły nowej produkcji z pewnością poznamy w najbliższym czasie.

Nie możecie się już doczekać drugiej części „Fuksa”? Czas oczekiwania na premierę filmu wypełnijcie nadrobieniem filmowych zaległości. Gorąco polecamy obejrzeć zwariowane komedie „Straż sąsiedzka” oraz „Pani szuka pana”. Warto również zobaczyć film „Flamenco, flamenco”.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO