Zostanie wysadzony zabytkowy most?

„Mission: Impossible 7” - zdjęcia mają być kręcone w Polsce!

Prace nad filmem „Mission: Impossible 7” rozpoczęły się jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa i z powodu wprowadzenia kolejnych obostrzeń zostały przerwane aż do odwołania. Okazuje się, że ekipa filmowa po kilkumiesięcznej przerwie może już powoli wracać do działania. Co ciekawe – zdjęcia do filmu zostaną wznowione między innymi na terenie Polski. Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, aktorzy i twórcy siódmej części „Mission: Impossible” mają się zjawić w naszym kraju już w sierpniu. Zdjęcia będą powstawać na zabytkowym moście w Pilchowicach na Dolnym Śląsku. Ponoć obiekt ma zostać… wysadzony. W związku z tym o pomoc przy kręceniu widowiskowych ujęć poproszono polskie wojsko.

"Mission: Impossible - Fallout"/Mat. promocyjne

Jak poinformował dziennik, do Polski przyjechał już reżyser Christopher McQuarrie, który razem z naszymi wojskowymi oglądał zabytkowy obiekt. Filmowiec później zamieścił zdjęcie mostu w mediach społecznościowych.

Kontrowersje wokół mostu

„Gazeta Wyborcza” podkreśliła, że perspektywa wysadzenia zabytkowego mostu w Pilchowicach budzi pewne kontrowersje. Były prezes Kolei Dolnośląskich, Piotr Rachwalski stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że obiekt mógłby zostać wyremontowany za niezbyt wygórowaną sumę pieniędzy. Przedstawiciele filmy Alex Stern zajmującej się realizacją wybuchowych scen na moście zapewnili jednak, że twórcy „Mission: Impossible 7” biorą pod uwagę wszelkie możliwości, które pozwolą na nakręcenie odpowiednich ujęć w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Warto podkreślić, że jeśli zawczasu most w Pilchowicach zostanie wpisany do rejestru zabytków, nie będzie mógł zostać wysadzony. Pozostaje więc czekać na decyzję Ministerstwa Kultury w tej kwestii.

W nowej części „Mission: Impossible” ponownie zobaczymy największe gwiazdy produkcji – Toma Cruise’a, Rebeccę Ferguson, Vinga Thamesa i Vanessę Kirby. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera filmu.

Podczas oczekiwania na siódmą część „Mission: Impossible” koniecznie obejrzyjcie trzymające w napięciu filmy „Nazywam się Khan” oraz „Lost River”. Gorąco polecamy również zobaczyć „Kopciuszka” z Hayley Altwell i Cate Blanchett w rolach głównych.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO