Oto, do czego doprowadzi u ciebie korzystanie z nowinek technologicznych.

Żyjemy w takich czasach, w których telefon i komputer to największe dobro. Jest tam wszystko – przerzuciliśmy się na telewizję internetową, SMS-ujemy nieustannie, korzystamy z Facebooka, słuchamy muzyki i spędzamy czas na grach. W pracy większość osób przez osiem godzin siedzi nawet w jednej pozycji i nie wstaje w ogóle – nawet krótko się przejść. W rezultacie mamy większe szanse na zachorowanie na różnego rodzaju choroby, coraz więcej rzeczy zdrowotnie nam dokucza, a oprócz tego – można zapomnieć o wspaniałej sylwetce.
Według badań wychodzi, że statystycznie spędzamy 6h na scrollowaniu internetu i siedzeniu z nosem w smartfonie. Co może nam grozić jeśli za bardzo kochamy technologię?

Sprawdź także: dieta kopenhaska


Zespół cieśni nadgarstka

Jeśli siedzicie 8h dziennie przy komputerze w pracy, wasza dłoń jest nieustannie ułożona tak samo na myszce… Cóż, grozi wam zespół cieśni kanału nadgarstka. Niedługo nie będziecie mogli utrzymać kubka w dłoni ani odkręcić butelki. Oczywiście można wyćwiczyć swój nadgarstek, żeby nieco odpoczął od pozycji, które doskonale zna i które wpędzają go w ból.

Problemy z karkiem

Kiedy lekko pochylamy głowę do przodu nagle nacisk na kark ma 30 kg. A normalnie nasza głowa waży około 5 kg. Spory przeskok, prawda? Robi się 6 razy cięższa. Nic dziwnego, że wieczorem odczuwamy ból w karku – i oby tylko. Bo często promieniuje aż przez cały kręgosłup. Dlatego jeśli macie możliwość – opierajcie gdzieś ręce, aby nie trzymać pochylonej głowy.

Więcej zarazków niż na desce klozetowej

Tak, dokładnie dobrze zrozumieliście. Nawet deska klozetowa jest czystsza niż ekran waszego telefonu. Jeśli więc korzystacie z niego – musicie pamiętać o tym, aby go codziennie przetrzeć  (najlepiej ściereczką antybakteryjną). Zaprawdę powiadamy, że wyjdzie to na lepiej waszej skórze twarzy.

Sprawdź także: cukier - biała śmierć

Syndrom fantomowych wibracji

Tak bardzo czekacie na jakąś wiadomość, że macie wrażenie, że coś wibruje? Że dostaliście SMS-a? Albo maila? To właśnie syndrom fantomowych wibracji, który prowadzi do reakcji na tle nerwowym. Te z kolei niekoniecznie dobrze wpływają na nasze serce, które się po prostu denerwuje. Sposobem będzie jedynie detoks od cyfrowych zabawek.

Suchość oka

Ciągłe siedzenie przed telewizorem zmniejsza ilość mrugnięć o około 30%. Konsekwencją jest dokładnie to, że oko nam się wysusza. Powoduje to różnego rodzaju bóle, pieczenie oczu – to z kolei może doprowadzić do zaburzeń widzenia. Pomóc może odrywanie się co 20 minut od patrzenia w monitor – wystarczy popatrzeć w dal, aby nasze oczy odpoczęły.

Właśnie dlatego należy uważać z technologią. Zastosujcie ćwiczenia, które pomogą z cieśnią nadgarstka lub z zespołem kanału łokciowego.

Sprawdź także: detoks sokowy w stylu gwiazd