Makabryczne odkrycie pracownika

Płońsk. Martwy noworodek został znaleziony w sortowni śmieci

W poniedziałek rano na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku znaleziono ciało martwego noworodka. Odkrycia dokonał jeden tamtejszych pracowników, który znalazł małe dziecko zawinięte w foliową torbę na ostatnim odcinku ręcznego sortowania. Dariusz Matuszewski, prezes miejskiej spółki PGK powiedział reporterom polsatnews.pl:

Makabrycznego odkrycia dokonano już pod koniec procesu sortowania, na tzw. sicie obrotowym, wtedy musiało dojść do odsłonięcia jakiejś części zwłok.

Fotografia poglądowa

Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Płocku poinformowała, że znalezione ciało należało do około 30-tygodniowego noworodka płci męskiej.

Znalezienie sprawców

Odpady, w których znaleziono ciało noworodka, były zbierane w poniedziałek i w większości pochodziły z terenu Płońska. Podobno, na jednym z kontenerów znajdującym się przy ul. Zduńskiej, widoczne były ślady podpalenia. Na razie nie wiadomo jednak, czy jest to powiązane ze śmiercią dziecka. Sprawę wyjaśni trwające właśnie śledztwo. Pracę sortowni chwilowo zamknięto, ze względu na działania śledczych oraz na stan samych, wstrząśniętych pracowników. Dariusz Matuszewski powiedział portalowi plonskwsieci.pl:

Szok, pracownicy sortowni bardzo to wszystko przeżywają, w większości pracują tam kobiety. Odbije się to na ich pracy. Kazałem zatrzymać wszelkie działania.

Sprawą zajmuje się obecnie prokuratura.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO